29 yaşındaki hayat dolu Fulya’nın cesedi bulundu!

Eyvaz Özdemir, Antalya Kaş’da yaşayan kızını aramak için dün (24 Ekim Salı) canlı yayına geldi.

Babasıyla İsviçre Zürih'de yaşayan Fulya Özdemir, Mart ayında Türkiye'ye geldi ve Antalya Kaş'ta tek başına yaşamaya başladı. Kaldığı yerde bulunan atölyesinde cam seramik işleriyle uğraşıyordu. Eyvaz Özdemir de ara sıra Türkiye'ye gelip kızını kaldığı evinde ziyaret ediyordu. Geçtiğimiz hafta Eyvaz Özdemir'e, Kaş'da kızıyla beraber çalışan otel sahibi telefon açarak otelimin çalışanı Atilla ve kızınız Fulya kayıp dedi. Bu telefon üzerine baba Eyvaz, İsviçre'den Kaş'a gelerek kızını aramaya başladı. Aramalarından bir sonuca ulaşamayan baba Müge Anlı'ya gelerek ekibinden ve kendisinden yardım istedi.

Fulya'nın son görüldüğü kişi Atilla oldu!

Babanın kızıyla ilgili son öğrendiği bilgiler ise şöyleydi; 'Cumartesi (21 Ekim) günü kızım Fulya, Atilla ile buluşmak üzere arabasıyla yola çıkmış ve Atilla'nın kaldığı eve gitmiş. Aynı evin üst katında yaşayan komşu olan Umut'un onları görmüş. Fulya ve Atilla bir süre dışarıda konuştuktan sonra görüşmelerine evin içinde devam etmişler. Aradan birkaç saat geçtikten sonra ise Atilla, Umut'u çağırmış ve birlikte kızımın arabasını evine bırakmışlar, arabanın anahtarını ise tekrar Atilla almış". Emniyet güçleri bu ifadeden sonra kızımın arabasını araştırdı. Kimliği, cüzdanı ve cep telefonu arabanın içinden çıktı. O zaman kızımın başına kötü bir şeyler geldiğinden şüphelenmeye başladım.

15 Ekim'den itibaren aranan genç kızın cesedi dün akşam ormanlık alanda bulundu. Katil zanlısı Atilla'nın ise cezaevi kaçtığı ortaya çıktı!

Dünkü yayından sonra, çevre halkı lojmanın yakınındaki ormanlık alandan yoğun bir koku geldiğini söyleyerek jandarma ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine gelen ekipler kadavra köpekleriyle ormanlık alanda arama çalışmalarına başladı ve lojmanın 100 mt ilerisinde kayıp Fulya'nın cesedini battaniyeye sarılı bir şekilde buldular. 29 yaşındaki genç kızın önce boğularak sonra da vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak cinayete kurban gittiği öğrenildi. Fulya'yı hayattan koparan kişi ise ortalıklarda görünmeyen Atilla Matta'ydı. Bu cinayet üzerine Atilla'nın ailesine ulaşıldı ve Lüleburgaz'da anneannesinin evinde saklandığı öğrenildi. Jandarma'ya yaptığı itirafta; 'Fulya'yla altı aydır bir ilişkimiz vardı. İlk başlarda bana çok samimi davranıyordu, ama sonra aramıza mesafe koydu. Son iki aydır sürekli kavga ediyorduk. O akşamda yine kavga ettik, bana ağza alınmayacak sözler etti, ağırıma gitti, ben de kendimi kaybettim ve Fulya'yı öldürüp cesedini battaniyeye sardım. Lojmanın ilerisindeki ormanlık alana bıraktım. Yapılan incelemeler sonucunda Atilla Matta'nın cezaevinden kaçtığı, Lüleburgaz'da iki kişiyi daha öldürmeye teşebbüs ettiği, birini ağır yaraladığı, diğerinin ise ölümüne sebep olduğu öğrenildi. Atilla Matta'nın Antalya'da sahte bir kimlikle hayatını devam ettirdiğinden yakınlarından kimse orada yaşadığını bilmiyordu.

Canlı yayına bağlanan Atilla'nın ailesi "Oğlumuz çocukluktan beri sorunlu bir kişiliğe sahipti, psikolojik destek aldırdık, tedavi ettirdik ama faydası olmadı. Her zaman ele avuca sığmayan biri oldu. Bizim de onu düzeltmeye gücümüz kalmadı. Cezaevinden firar etmiş, bundan haberimiz bile yoktu telefonlarımıza çıkmıyordu." diyerek oğulları Atilla ile uzun süredir yaşadıkları problemleri anlattı.

BİZE ULAŞIN