Aradığı babasının öldüğünü canlı yayında öğrendi!

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir kayıp daha bulundu. Babasını arayan Petra Engel’in kuzeni Aygül Başkaya bulundu! Fakat Petra Engeli kötü bir haber bekliyordu. Petra Engel'in babasının yıllar önce öldüğü ortaya çıktı. Müge Anlı canlı yayında babasının öldüğü haberini verdiği Petra Engel'i böyle teselli etmeye çalıştı...

Almanya'da yaşayan, 48 yaşındaki Petra Engel 1960'lı yıllarda

Bremen'e işçi olarak gelip çalışan babası Mustafa Tosun'u arıyordu. Bugün canlı yayına geldi ve hiç görmediği babasını bulmak için Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi.

Petra'nın babası Mustafa Tosun, 1960'lı yıllarda Almanya'nın Bremen kentinde işçi olarak çalışmaya başladı. Burada August adında bir iş arkadaşı vardı. Aralarında yakın bir arkadaşlık başlayınca August, Mustafa Tosun'u evine davet etti ve eşi Yuhanna ile de tanıştırdı. August ve Yuhanna'nın sıkı dostu olan Mustafa, evlerine sık sık gidip gelmeye başladı. Bir gün Yuhanne ve August arasında bir tartışma çıktı ve çift resmi yollara başvurmadan ayrıldı. Bu ayrılıktan sonra Mustafa Tosun ve Yuhanna görüşmeye devam etti ve aralarında bir ilişki başladı. Bir süre sonrada Yuhanna, Mustafa Tosun'dan kızı Petra'ya hamile kaldı. Fakat Petra'nın doğduğu gün Mustafa Tosun Almanya'da bir kavgaya karıştı ve sınır dışı edildi. Bu yüzden Petra ve babası birbirilerini hiç görmediler. Daha sonra Yuhanna evi terk eden eşi August ile yeniden barıştı ve Petra 4 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Üvey babası Petra'ya 10 yaşına kadar bakmaya devam etti fakat 10 yaşından sonra Petra'yı başka bir alman aileye evlatlık olarak verdi. Yaşadığı bu üzüntülerden sonra öz babasını bulmaya karar veren Petra komşularından yardım istedi. Bir fotoğrafını ve ismini bulan Petra arama çalışmalarına başladı. Müge Anlı babanı neden bulmak istiyorsun dediğinde Petra, babamı arıyorum çünkü bir şeylerimin eksik olduğunu hissediyorum. Babamı kucaklamak istiyorum. Benim hiç ailem olmadı. Belki kardeşlerim vardır Üvey ailem yarı Türk olduğum için beni reddetti. Kardeşlerim birbirlerine davrandıkları gibi davranmadılar bana hiçbir zaman. Sürekli kendi aralarında onun babası farklı biri kardeşimiz değil diyordu.

Canlı yayının son dakikalarında ise bir telefon geldi. Telefonun diğer ucunda amcasının kızı vardı. Petra'ya babasının vefat ettiğini fakat iki kardeşinin daha olduğunu ama kendisinin hiç görüşmediğini ve bilgisi olmadığını söyledi. Babası Mustafa Tosun'un 1978 yılında bir kaza sonucu hayatını kaybettiğini ve Ankara'ya defnedildiğini söyledi. Müge Anlı da bu üzücü haber karşısında Petra'ya diğer iki kardeşini de bulacağını Almanya'ya, kardeşlerini bulduktan sonra göndereceğinin sözünü verdi.

BİZE ULAŞIN