Diriliş Ertuğrul 18. son bölüm tek parça izle — 22 Nisan

Diriliş Ertuğrul! TRT'nin dizisi yine seyirciyi ekranlara kilitledi. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm dün akşam yayınlandı. Nefes kesen sahneleri ile izleyiciye keyifli anlar yaşatan Diriliş Ertuğrul'un son bölüm videosu tek parça olarak haberimize eklenmiştir.

Diriliş Ertuğrul 18. Bölüm yayınlandı. Diriliş Ertuğrul Yeni Fragmanı Trt 1 ekranlarının efsane dizilerinden olan ve yayına girdiği tarihten itibaren izleyiciyi adeta büyüleyen ve her bölümüyle nefesleri kesen dizinin Diriliş Ertuğrul son bölümü yayınlandı.

Beylik yolunda hain planlar. Sultan Alaaddin'in komutanı Ersagun obaya gelir ve Süleyman Şah ile görüşür. Başında bulunduğu düğün kervanını korumak için Ertuğrul ve Alp'lerinden yardım etmelerini istemiştir. Lakin, Alp'leri ile Turgut'u almak için yola çıkan Ertuğrul, tapınakçılar tarafından bizzat tuzak olarak kullanılan Turgut tarafından bıçaklanmıştır. Hatta Titus ve Tapınak Şövalyelerinin, Ertuğrul ve Alp'lerini öldürmek için kurdukları hain pusu Gündoğdu ve Alp'lerinin yetişmesiyle amacına ulaşamamış, Ertuğrul ağır yaralı bir şekilde obaya getirilmiştir.

Ertuğrul'un yaralı olmasından dolayı babası Süleyman Şah'tan düğün kervanını Şam'a götürmek için izin alan Gündoğdu bir taraftan da Kurdoğlu ve eşi Selcan tarafından bey olması için zehirlenmektedir. Fakat Süleyman Şah'ta, Hayme Ana'da bu durumun farkındadır ve Gündoğdu'nun gerçekleri görmesi adına hareket edeceklerdir. Öte yandan Üstad-ı Azam'ın yeğeni İsadora'nın obaya gelmesiyle Kurdoğlu'nun obada ki hain olduğunun açığa çıkması an meselesidir.

Kurdoğlu ise bu gerçeğin açığa çıkmaması için daha tehlikeli ve ölümcül adımlar atmaktan çekinmeyecektir. Ertuğrul'un yaralı olarak dönmesi ise obada şok etkisi yapar. Kayılar Turgut'un hainlik ettiğini konuşurlarken Halime ve Gökçe'nin ise dünyaları yıkılmıştır. Kayıların genç beyi Ertuğrul'un yaralı olmasını fırsat bilen Kurdoğlu ise Alpargu'yu kullanarak suikast girişiminde bulunur fakat Gökçe'nin cesareti ile başarılı olamamıştır. Kurdoğlu ve Selcan için artık tek kurtuluş yolu Gündoğdu'nun bey olmasıdır. Bu yolu ona açmak için her türlü haince işbirliğine kalkışan Kurdoğlu'nun planlarına karşı çıkacak ve ağabeyini bu hainliğe alet olmaktan kurtaracak olan ise kuşkusuz ki Ertuğrul'dur.

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Hülya Darcan ve Serdar Gökhan gibi isimlerin paylaştığı, Metin Günay'ın yönetmenliğini üstlendiği Diriliş Ertuğrul, yeni bölmüyle bu Çarşamba ekrana gelecek.


DİRİLİŞ ERTUĞRUL 17. BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

Halime Sultan kardeşi veliahta kavuşurken babasının ölüm haberiyle yıkıldı. Ertuğrul Turgut Alp'i kurtarmak için tapınak şövalyelerinin inine doğru yol aldı. Kayı Obasını şok eden olay ise Atabey Şehabettin'in kellesinin obaya gönderilmesiydi. Tapınakçıların kalesine girmek için yola çıkan Ertuğrul'un yardımına Afşin Bey yetişti. Gündoğdu ise tapınakçılarla alışveriş içine girer hem kuşkuludur hem de Kurtoğlu'nun tavsiyesi ile tapınakçılarla bilmeden diyaloğa girdi. Kardinal Antakya yolunda Ertuğrul ve Alplerine esir düşer ve Turgut Alp'i almak için takas da kullandı. Titus Turgut Alp'i getirir ve kardinali geri aldı. Ancak Turgut Alp eski Turgut Alp değildi. Can yoldaşına hasretle ve sevgiyle sarılan Ertuğrul hiç beklemediği bir durumla karşılaştı. Turgut Alp Ertuğrul'u iki bıçak darbesiyle yere yığdı.
BİZE ULAŞIN