İbadet İğde 20 yıl sonra annesini Müge Anlı’da buldu.

Hafta içi her gün atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert’e bugün, 6 yaşında annesi tarafından terk edilen ve annesini bulmak isteyen 26 yaşındaki İbadet İğde konuk oldu.

Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan İğde, annesinden yıllardır haber alamadı. Anne Fatma Duman, küçük yaşında Mehmet Duman'la evlendi. Sürekli şiddete maruz kalan anne, 1999 yılında evi terk etti, 1 yıl sonra da eşinden boşandı. İbadet ve %40 zihinsel engelli kardeşi Murat, anneleri terk ettiği için babalarında kaldı. Tekrardan evlenen baba Mehmet Duman, yeni eşiyle beraber çocuklara baktı ancak Murat'ın bakımında zorlandıkları için onu engelli bakım evine bıraktı.

Boşandıklarından beri annesini görmeyen İbadet İğde, 17 yaşında evlendi ve otizmli bir çocuğu oldu. Kocasından şiddet gördüğü için boşanan İğde, şimdilerle yalnız yaşıyor ve geçimini devletin bağladığı engelli maaşıyla sağlıyor. Bugün ise Müge Anlı ile Tatlı Sert'e gelerek annesini bulmak için yardım istedi.

1 saat içinde 20 yıldır hasret kaldığı annesi bulundu!

Canlı yayın devam ederken beklenen güzel haber geldi. Fatma Duran, telefon hattının diğer ucundaydı. Anne kızın ilk konuşması canlı yayında gerçekleşti. Ankara'da yaşayan Duran, kendisini görmek istediğini söyleyen kızının teklifini geri çevirmeyip görüşmeyi kabul etti.

BİZE ULAŞIN