Müge Anlı izleyicilerine ‘Artırılmış Gerçeklik Teknolojisini’ tanıttı!

Müge Anlı bugünkü (13 Nisan) programına farklı başlamak istedi. İzleyicilerini ‘Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi’ ile tanıştırarak canlı yayında bir ilke daha imza attı!

Bu deneyimi izleyicilerine yaşatan ilk program oldu

Ekran başındaki izleyicilerine konuları daha enteresan bir şekilde aktarmayı sağlayan Artırılmış Gerçeklik teknolojisi sadece televizyonda değil, sağlık, mimari gibi birçok farklı alanda da kullanıyor. İzleyicilerinin sevgisi ve ilgisinin kendisini hep daha iyiyi ve güzeli yapmak adına motive ettiğini söyleyen Anlı, kısa sürede hazırlanarak bu deneyimi izleyicilerine canlı yayında yaşatan ilk program oldu.

Program içerisindeki konulara uygun olarak polis aracı, uçak, tekerlekli sandalye gibi unsurları arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile stüdyoya getiren Anlı, izleyicilerini eğlendirmek için stüdyoya Asya Fili, koyun ve inek de getirdi.

16 Nisan Referandum günü Atv ve A Haber'de kullanılacak

Müge Anlı, 16 Nisan Referandum günü atv ve a haber yayınında kullanılacak olan bu teknolojiyi öncesinde canlı yayınında kullanılmasını sağlayan atv Genel Müdürü Metin Ergen'e teşekkür etti.

Turkuvaz Medya Grubu Teknik Genel Müdürü Yavuz Nart ise kullanılan yeni teknoloji ile ilgili olarak;

'Gelişen teknolojiyle artırılmış gerçeklik tüm dünyada yeni uygulanmaktadır. Artırılmış gerçeklik canlı yayınlarda tercih edilmemektedir. Ancak biz izleyicilerimize farkındalık sunmak anlamında uygulamayı canlı yayında gerçekleştirdik. İzleyicilerimiz için keyifli bir seyir olduğunu umuyoruz. Referandum yayınında da kullanacağımız sistem, farklı ve yayına renk katacağını düşündüğümüz üç boyutlu grafiklerle izleyicilerimizin beğenilerine sunulacaktır. Teknik yaratıcılığın veya ekran sunumunun her birinin tek başına iyi olması biz televizyoncular için yeterli görülmemektedir. Canlı yayında gerçekleştirdiğimiz uygulamamızın çok başarılı bir sunumla birleştiğini görmek bizleri mutlu etmekte ve farklı projeler için yol göstermektedir.' diye belirtti.

BİZE ULAŞIN