Müzisyen doktor, filozof mimar NUN Okulları'nda yetişiyor

NUN Okulları, tüm anne babaların hayalindeki eğitimi hayata geçirdi. Öğrencileri fıtratlarına uygun, ilgi alanları, kişisel ve sosyal becerileri doğrultusunda yetiştiren, akademik kadrosunu eğitim gönüllülerinden oluşturan NUN Okulları geliştirdiği yerli ve milli modelle geleceğin çok yönlü nesillerini yetiştirecek. 21 yaşında İstanbul’u fethederek yeni bir çağ açan, 6 yabancı dil bilen, aynı zamanda kuyumcu ve şair olan Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan Mehmet gibi devlet büyüklerinden esinlenerek oluşturulan eğitim modeliyle zengin Türk kültürü yeniden doğacak.

GEÇMİŞTEN FEYZ ALINDI

Geçmişteki başarılı bilim insanları, devlet adamları ve sanatkârların meziyetlerinden ilham alınarak hazırlanan eğitim modeliyle öğrencilerin tek bir alanda değil, edebiyattan sanata matematikten felsefeye kadar birçok kulvarda belli bir yetkinlikte olması hedefleniyor. Uluslararası programların milli değerlerimiz ve kültürümüze göre adapte edildiği anlayışla öğrenciler kendini ve dünyayı okuyabilen aynı zamanda kendi kültürünü koruyabilen bireyler olarak yetişecek. Tıpkı bir İbn-i Sina gibi tıp alanda uzmanken aynı zamanda müzisyen de olabilen, felsefeye ve astronomiye de hâkim bir neslin doğması için harekete geçildi.

MİLLİ DEĞERLERE UYGUN ULUSLARARASI PROGRAM

NUN Okulları, modeliyle, müfredatıyla ve uygulayacağı program ile tamamen özgün bir eğitim modeli oluşturmak ve ülkenin eğitim süreçlerine bir değer katmak amacıyla kuruldu. Uygulanan özgün eğitim modeli uluslararası alanda kabul görmüş Uluslararası Bakalorya (IB) temeli ile birleştirildi. Her bir dersin müfredatının hazırlanılmasında, alanında yetkin hocalardan, akademisyenlerden görüş alındı.

HER YETENEĞE UYGUN KULÜPLER

Çok yönlü bireyler olarak yetişmesi için öğrencilere pek çok alan sunuluyor. Okulda ebru sanatından, radyoculuğa, müzikten, tiyatroya, konservasyon gibi pek çok alanda hizmet veren kulüp faaliyet gösteriyor. Her kulüp o alandaki duayen isimlerin desteğiyle faaliyetlerine devam ediyor. Aynı zamanda kodlama sınıflarıyla, seramik, ahşap, mekatronik atölyeleri ile farklı disiplinlerin bir araya getirileceği alanlar ile öğrencilerin çok yönlü yetişmesini destekliyor.

BİZE ULAŞIN