PKK'nın çözülme tutanakları! PKK'da tecavüz gerçeği!

Terör örgütü PKK ile mücadelede en çok çatışma yaşanan noktalardan biri Mardin Nusaybin oldu. Burada 83 gün süren operasyonda en çok dikkat çeken ise PKK'lı teröristlerin gruplar halinde teslim olmasıydı. Teröristlerin ifadelerinde örgütün yüzlerce genci şehirlerden toplayarak ölüme gönderdiği, bunun için parti ve legal dernekleri kullandığı net olarak anlaşılıyor.

Nusaybin'de güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı teröristler neden örgütten ayrıldıklarını anlattı.

Mardin Nusaybin terör örgütü PKK ile güvenlik güçlerinin en yoğun çatıştığı nokta oldu. İlçe, PYD'nin Suriye'deki en önemli merkezi olan Kamışlı'nın tam karşısında yer almasından dolayı örgüt için hayati önem taşıyordu. PKK bu nedenle Nusaybin'e hem mühimmat yığınağı yaptı, hem de çok sayıda örgüt üyesini buraya yerleştirdi.

PKK'NIN ÇÖZÜLME TUTANAKLARI!

Nusaybin'de bin 226 el yapımı patlayıcı imha edildi. 515 barikat kaldırıldı, 53 çukur kapatıldı. 83 gün süren çetin çatışmalarda 70 şehit verildi, buna karşılık 85 terörist yakalandı, 495 terörist etkisiz hale getirildi. En çok dikkat çeken ise toplamda 76 teröristin teslim olması oldu.

Peki bu teröristler neden neden teslim oldu?

Bu sorunun cevabı ise teslim olan teröristlerin kendi ifadelerinde.

PKK'DA TECAVÜZ GERÇEĞİ

Nusaybin Alika Mahallesi'nde bodrumda 'Xabarkar' kod adlı kişiyle baş başa kaldım. Kimi beklediğimi sordu. Ben de 'kimse yok' dedim. Bunun üzerine bana iyice yaklaşarak elimi tuttu. Daha sonra tişörtümü yırttı, bana tecavüz etti. Bu saldırıyı 'Dilan' kod adlı kişiye anlattım. Bana 'Yalan söylüyorsun' dedi ve tek başıma, silahsız mevziye gönderdi.

Teröristlerin ifadelerinde en çok dikkat çeken ise HDP'nin verdiği destek.

"HDP'Lİ BELEDİYE KEPÇE VERDİ"

"Nusaybin Belediyesi, hendek kazılması için kepçe verdi. Örgüt mensupları için giyim, sağlık, malzemesi vb. topladı, örgüt mensuplarına dağıttı. Çöp arabaları ve içi kum dolu kamyonları verdi, barikat yapıldı. Bunları örgüt gasp etti diye başvurdular. Yaralı örgüt mensupları için sağlıkçı temin etti."

Örgütün yüzlerce genci şehirlerden toplayarak ölüme gönderdiği, bunun için parti ve legal dernekleri kullandığı da yaşananlardan net olarak anlaşılıyor.

PKK NASIL KANDIRIYOR?

"Mersin'de ikamet ediyordum. Cizre'de yürüyüş için HDP öncülüğünde, onların ayarladığı otobüsle buraya geldik. Eylemden sonra kültür merkezi önünde çadır kuruldu, burada bekledik. Kültür merkezinden 'Baran' isimli biri yanıma gelerek 'Nusaybin'i gezmek ister misin?' dedi. Kabul ettim. Nusaybin'de 'Çavre' kod adlı kişiye beni teslim etti ve gitti. Çatışma boyunca Fırat Mahallesi'nde kaldım."

.

BİZE ULAŞIN