Regaip Kandili’nde okunacak dualar? - Regaip Kandili’nde hangi ibadetler yapılır?

Müslüman alemi için en değerli günlerden birisi olarak kabul görülen ve Recep ayının ilk Cuma gününe gelen Regaip Kandili’ne kısa bir süre kaldı. Bu anlamlı gün vesilesi ile Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan Regaip Kandili’nde okunacak duaları okuyucularımız için bu başlık altında derledik. Regaip Kandili’nde hangi ibadetler yapılır ve hangi dualar okunur? İşte detaylar…

REGAİP KANDİLİ'NDE OKUNACAK DUALAR! - HANGİ İBADETLER YAPILMALI?

Regaip Kandili bu sene 30 Mart Perşembe'yi Cuma gününe bağlayan geceye denk geliyor. Müslüman alemi için en önemli günlerden birisi olan Regaip Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun yorumu ile Regaip Kandili'nde okunacak duaları ve Resulullah'ın dilinden en büyük tevbe duasını bu başlık altından izleyebilirsiniz.

REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

*Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

*Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Regaib Kandiliniz kutlu olsun.

*Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

*Yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ın bütün müminleri bağışlaması dileğiyle. Regaib geceniz mübarek olsun.

*Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaip Kandilimiz Mübarek olsun!

*İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.

BİZE ULAŞIN