"Silikon taktırmak günah mı?"

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Sultanahmet Meydanı'nda yaptığı sahur programında; bir hanım izleyicisinin "Silikon taktırmak günah mı?" sorusuna bakın nasıl cevap verdi...

Hatipoğlu'ndan estetik sorularına toplu yanıt…

Sultanahmet Meydanı'ndan canlı yayınlanan Nihat Hatipoğlu ile İftar programında geçtiğimiz günlerde estetikli bir izleyici Hatipoğlu'na "Allah'ın verdiği yüze bir madde enjekte etmek, vücudun herhangi bir yerine silikon taktırmak günah mıdır? sorusunu yöneltti.

Günümüzde sıkça karşılaşılan bu estetik müdahalelerine ise Hatipoğlu şu sözlerle yanıt verdi; "Vücudunuza zarar verecek, ilerde vücudu tahrip edecek yaradılışı ciddi anlamda değiştirecek mahiyetteki müdahaleler tıbbiden çok estetik müdahale sayılıyor. Bu çok hoş karşılanmıyor. Ama diyelim ki bir hanımefendi doğumla beraber ya da sonrasında vücudunda önemli oranda bir çökmeyle karşılaştıysa, bu durum da karı-koca arasındaki muhabbeti olumsuz yönde etkiliyor ise, eşiyle daha iyi bir muhabbet sürdürebilmek için bu tarz müdahalelerde bulunması caiz olur. Ama bazı estetikler vücudu, yüzü etkisiz hale getiriyor. Kişinin güldüğü, ağladığı belli bile olmuyor, mimiklerini yitiriyor. Böyle bir durum yaradılışta değişiklik meydana getiriyor. Allah zaten yarattığını güzel yaratır. O simayı bozmak doğru değildir. Kısacası ailenin devamı için yaptırılan estetik zaruri değil ama modaya dönüşen estetiklerin tasvip edildiğini söyleyemem doğrusu.

BİZE ULAŞIN