AK Parti'de 'Geri dönüş' heyecanı

"Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Başkanı olarak yeniden görev alması bizi onure eder" bu sözler AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'a ait. Memleket Meselesi programında yeni dönem ile birlikte beklenen reform ve değişim sürecinin yanıtları arandı. Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, yeni dönemdeki yol haritasına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Çok önemli ve zorlu bir süreçten geçtik ve onun ilk adımı 16 Nisan'dan sonra uygulamaya konulacak. YSK'nın kararı onayıp itiraz süresi tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanımızın parti üyesi olması için önünde bir engel kalmayacak. Bu bütün parti teşkilatlarımızın ve Türkiye'nin beklediği bir durum. Üyeliğini başlattığımız andan itibaren de bizim gönlümüzden geçen durum partimizin lideri olmasıdır. Türkiye'ye reformlar yaptıran 15 yıl boyunca ülkemizde birçok değişimi, dönüşümü gerçekleştiren partimizin kurucu liderinin AK Parti Genel Başkanı olması hepimizin çok büyük bir arzusu. Bizim karar verici organlarımız var, MYK'mız ve karar verici organlarımızda bu görüşmeleri yapacağız. Hepimizin kanaati Cumhurbaşkanımızın kurucu genel başkan olarak partimizin başına geçmesidir.

Başbakanımız ve Genel Başkanımız Binali Yıldırım'ın görevi devir aldığı andan itibaren kendisini konumlandırmış olduğu yer toplumla kurmuş olduğu ahenk, teşkilat ile kurmuş olduğu ahenk gerçekten takdire şayan. Başbakanımızın bugüne kadar kat etmiş olduğu yol bir yıllık bir süreç. Ama özellikle son referandum sürecinde göstermiş olduğu performans 60 günde ben de şahit oldum çok yoğundu, bir günde 5 şehir ziyaret ettiği zamanlar oldu. Çok başarılı bir performans ile 60 günlük süreci tamamladı. Eşi hanımefendi de kendisine eşlik etti. Genel başkanlığımızı yaptığı süreç ve bundan sonra da eminin Binali Yıldırım hafızalarda çok önemli bir iz bırakacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Partili Cumhurbaşkanlığı sürecini üyelik kaydını yaparak inşallah başlatacağız. Parti yönetiminde yetkili organlarımızın konuşup karara bağlanıp sayın Cumhurbaşkanımıza götüreceğimiz teklifle kabul buyururlarsa Genel Başkanımız olarak görev almasını gönülden arzu ediyoruz.

BİZE ULAŞIN