AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Alman dergisine yaptığı skandal açıklamalarla ilgili A Haber'e özel açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman dergisi Focus'a verdiği demeçteki Türk turizmi ile ilgili sarf ettiği 'Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği olmadığı' sözleri hakkında Yazıcı, "Bu sözler ne akılla ne mantıkla ne de vicdanla bağdaşmaz. Bunları kağıdın üzenine dökün okuyun! Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının kullandığı cümleleri kullanıyor. 'Türkiye'de mal ve can güvenliği yok!' Türkiye'de devletin en temel görevi vatandaşının mal ve can güvenliğini temin etmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu konuda son derece hassastır. Devlet bütün imkanlarını bunun için seferber etmiştir." dedi.

"CHP'NİN BUNU SORGULAMASI LAZIM"
Yazıcı, sözlerine şöyle devam etti;
"Türkiye bir hukuk devletidir. Sorumluluk mevkiindeki bir kişinin Türkiye düşmanı veya terörist sözcülerin kümleri gibi Türkiye aleyhinde hele hele bir yabancı dergiye hele hele Türkiye ile olur olmaz konularda sorun çıkartan bir ülkenin dergisine bu mülakatı vermesi sorumsuzluktur, aymazlıktır ve üzüntü vericidir. CHP'nin bunu sorgulaması lazım."

"BURADAN ÇOK ŞEY ÇIKAR"
Kılçdaroğlu'nun davranışları bu tür söylemleri ilk değil diyen Yazıcı, "Buradan çok şey çıkar. Aşamalarla bunu tekrarlıyor. Demek ki yeterince hazırlık yapmıyor, kafa yormuyor. O zaman birilerinin söylemleri ile söylem geliştiriyor ve birilerinin suflörlüğüyle dışa vuruyor, demeç haline getiriyor. Bunları yaşadık. 15 Temmuz için 'kontrollü darbe" sözü bir zati terör örgütü elebaşının kullanmakta...Burada kafaları karıştırmak ve manipülasyona yol açmak amacıyla taktiksel olarak kullanılan bir değerlendirme sözünü Kılıçdaroğlu kullanmaktan çekinmedi" açıklamasında bulundu.

BİZE ULAŞIN