Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel "Terör eylemi olmayabilir"

Antalya'da meydana gelen patlamayla ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel A Haber canlı yayınına telefon ile bağlanarak açıklamalarda bulundu. Hafif yaralıların olduğunu söyleyen Türel, bugün kendisinin de Ticaret ve Sanayi Odası'nda programı olduğunu açıkladı.

"TERÖR EYLEMİ OLMAYABİLİR"

Ticaret ve Sanayi Odası'nın otoparkında olan bir patlama. Bu gibi patlamalarda hemen sanki terör eylemi yapılmış gibi bir aklımıza soru geliyor ama bunun böyle olduğunu hemen söylemek bence biraz ihtiyatlı davranmak adına yanlış olur. Zaten şu anda şehre uzak bir noktada ve kimsenin olmadığı bir otoparkta patlama söz konusu. Bu anlamda bizim de yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde aldığımız bilgilere göre ufak cam sıyrıkları ve 10-12 vatandaşımız küçük yaralanmanın dışında herhangi bir hayati tehlike içeren bir hadise söz konusu değil.

"BUGÜN ORADA PROGRAMIM VARDI"

Bir araç patlaması ama doğru bilgiler emniyet güvenlik birimlerimiz, valiliğimiz tarafından yapılacak resmi açıklamalarda söz konusu olabilir. O yüzden şu anda onların yaptığı açıklamaları teyid etmek gerekiyor. Öğlen saatlerinde ben Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu'nu ziyaret edip mecliste konuşma yapacaktım. Programımı da aynı şekilde uygulayacağım. Herhangi bir değişiklik söz konusu değil.

BİZE ULAŞIN