Bülent Arınç'ın damadı için tutuklama talebi

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın gözaltına alınan damadı Ekrem Yeter, tutuklama istemiyle Sorgu Hakimliğine sevk edildi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in "FETÖ" soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındığı bildirildi. Ankara'daki evinde gözaltına alınan Yeter'in tutuklama istemiyle Sorgu Hakimliğine sevk edildiği öğrenildi.

Damadının gözaltına alındığını doğrulayan Arınç, "Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz" dedi.

AKADEMİSYENLİKTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2 Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter de vardı. Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda 'doçent' olarak görev yapmaktaydı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı işadamı Ömer Faruk Kavurmacı da "FETÖ'nün" iş dünyası yapılanmasına ilişkin TUSKON üye ve yöneticilerine yönelik soruşturma kapsamında tutuklu yargılanırken, sağlık nedenleriyle Mayıs başında tahliye edilmişti.

BİZE ULAŞIN