Bakan Albayrak 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 15 Temmuz FETÖ'cü hain darbe girişimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili olarak Albayrak, "O gece bu ülkenin çıkardığı liderinin yanında olmak Allah'a hamdettiğim en önemli noktalardan bir tanesi." dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nde 'Milli İradenin Zaferi'' konulu panel düzenlendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Sosyal Politikalar Başkanı-Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın sunumuyla gerçekleştirilen panelde Enerji Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Mehmet Uçum, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve Oğuz Haksever konuşma yaptı.

PANELE YOĞUN İLGİ

AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen panele, şehit yakınları, gaziler, Bakanlar, ulusal ve yabancı medya temsilcileri, akademisyenler ile AK Parti teşkilatları katıldı. Panelde konuşan Albayrak şunları söyledi:

15 Temmuz tüm ülke olarak hepimizin canlı yaşadığı kendine özgü hikayesi olan bir geceydi. Hepimizin Ali makamlara ulaşanlar başta şehitlerimiz sonra gazilerimizdir. Madalyayı orada aldılar. Cenab-ı Allah inşallah bizleri de onlarla birlikte haşreyler.

12 Eylül'de babasını bir darbe vesilesiyle hapse göndermiş çocuk olarak darbe dendiğinde 'senin baban niye hapiste?' dendiğinde darbe kültürünü çok ayrı bir duygusal bir çocukluk yamamış biri olarak farklı bir imtihan olmadı.

Benim için 15 Temmuz'un Allah'a hamdettiğim bir tarafı var ki o da şu; 15 Temmuz gecesi kader planında planlanan şekliyle Berat Albayrak o gün Marmaris'te olmayacaktı. Berat Albayrak'ın büyük oğlunun ricası vesilesiyle bir gün önce oğlunu kırmamak için apar topar oraya gelmesi kader planında orada olması hesapta benim bilgim dahilinde yoktu. O gece bu ülkenin çıkardığı son yıllarda tarihçiler bunu yazacak muhakkak ama liderinin yanında olmak Allah'a hamdettiğim en önemli noktalardan bir tanesi.

BİZE ULAŞIN