Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanlığında Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Terörle etkin mücadeleye vurgu yapan Yıldırım "Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanlığında Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Yıldırım, "Gerek jandarmamız gerek polisimiz gerek güvenlik korucularımız ve Silahlı Kuvvetler mensuplarımızın asla kış uykusuna yatmak gibi bir niyeti yoktur. " dedi.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

TERÖRLE MÜCADELEDE BÜYÜK BAŞARI

Terörle mücadelede taarruz esastır. Bugün terörle mücadelede geçen 40 yılla, geçmiş 1,5 yılı kıyasladığımızda büyük bir başarı elde edilmiştir. 80 milyon vatan evladı, size şükranlarını ve minnet duygularını her zaman ifade ediyor. Çünkü bir ülkede huzuru olmazsa, barış olmazsa, barış olmazsa, güvenlik olmazsa o ülke insanlarının geleceğe yönelik umutları gittikçe azalır.

PKK'NIN BELİNİ DOĞRULTMASINA İMKAN YOKTUR

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur. Artık terör örgütünün yurt içindeki faaliyetlerinin sonlandırılmasına çok az bir şey kalmıştır.

"GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN ASLA KIŞ UYKUSUNA YATMAK GİBİ BİR NİYETİ YOKTUR"

Gerek jandarmamız gerek polisimiz gerek güvenlik korucularımız ve Silahlı Kuvvetler mensuplarımızın asla kış uykusuna yatmak gibi bir niyeti yoktur. Yurdun her köşesinde, dağda, şehirde, bayırda amansız bir takiple bu alçakları, kış yapılanmasına fırsat vermeden, göz açtırmadan bulundukları yerde imha etmek için her türlü çabayı, gayreti göstermektedir.

SAVUNMA SANAYİ AÇIKLAMASI

Başbakan Yıldırım, savunma sanayisinde yüzde 65 seviyesinde yerli ve milli imkan ve kabiliyete ulaşıldığını belirterek, "Savunma sanayimizin toplam proje sayısı 66'dan 553'e çıkmış, toplam proje bedeli de 5 milyar dolardan 60 milyar doların üzerine çıkmıştır. Savunma sanayi sektör cirosu 1 milyar dolardan 6 milyar dolara erişmiştir." dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE

Küresel anlamda da bu örgütün (FETÖ), ülkemizin menfaatlerine karşı her türlü işbirliğini yapmaktan zerre kadar imtina etmediğini de bugünlerde birçok ülkede görmekteyiz. O bakımdan önümüzde zorlu bir mücadele var ama bu mücadelede şunu rahatlıkla görüyoruz, inisiyatif, üstünlük devletin elindedir.

BİZE ULAŞIN