Başbakan Yıldırım "Ankara bambaşka bir Ankara oldu"

Başbakan Binali Yıldırım, ''Eski Ankara'yı bilenler bilir. Bugün Ankara değişiyor dönüşüyor bambaşka bir Ankara oldu'' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da, Kayaş Tren Garı'nda düzenlenen Başkentray Açılış Töreni'nde konuştu.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Eski Ankara'yı bilenler bilir. Bugün Ankara değişiyor dönüşüyor bambaşka bir Ankara oldu. Gerek büyükşehir belediyemiz gerek ilçe belediyelerimiz canla başla Ankara'yı daha da güzelleştirmek için çalışıyor. Yeni yollar geçitlerle Ankara'yı adeta güzelleştiriyoruz. Konutlar hastaneler okullar ile Ankara örnek bir baş şehir haline geldi. Hayal edilemeyen hedefleri birer birer gerçeğe dönüştürüyoruz. Başkentray 1 milyar 227 milyon liraya mal oldu. 36 kilometre ama tek hat değil 3 hattan 6 hatta kadar demiryolu döşedik. Ankara, Yüksek Hızlı Tren'in başkenti haline geldi."

"Bürokrasi bürokrasi diyoruz işte engel engel diyoruz en tipik örneğini bu projede gördük. 2012'de bu ihale yapıldı ancak 3 sene mahkemesi sürdü yani 36 ay yapımı da 20 ay sürdü. Bu büyük bir kayıp demektir. Memleket işlerinde herkesin iş yaparken daha duyarlı olması lazım millet menfaatini her zaman gözetmesi lazım. Başkentray yarım milyondan fazla Ankaralıya hizmet verecek. Kazalar oluyor dedik ki bu hattı yaparken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayalım tek bir vatandaşımızın bile burnu kanamasın. Her şey Ankara için her şey sizin için her şey Türkiye için. Bu projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.''

BİZE ULAŞIN