Bilal Erdoğan: "Abdülhamit Hanı yediler biz Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz"

Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu tarafından Abdülhamid Han ölümünün 100. yılı münasebetiyle düzenlenen panelde konuşan Dünya Etnospor konfedarasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, “Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılar” dedi.

Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu, Sultan Abdülhamid Han'ın vefatının 100. Yıldönümünde, onun anısına saygı göstermek ve hakkında doğru bilinen yanlışların önüne geçmek için bilgilendirici bir panel düzenledi. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirilen panele Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, şair Dursun Ali Erzincanlı, ünlü oyuncu İsmail Hakkı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program daha sonra Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (GENÇ-KON) tarafından hazırlanan Mostar Köprüsü belgesi gösterildi. Ellerin semaya açılıp duaların edildiği program protokol konuşmaları ardından sona erdi. Program sonunda GENÇ-KON başkanı tarafından Bilal Erdoğan'a günün anlam ve önemine binaen hat tablosu ve plaket takdim etti.

"Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılar"

Programın açılış konuşmasını yapan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, " 28 Şubat'ın 21. Yıldönümünü geride bıraktığımız yakın bir gün tıpkı Abdülhamit dönemindeki gibi aydın kesimlerin kendilerini batılaştırma adına yaptıkları ve yanlışları zihniyet olarak bazı yanlışların hala devam savunduklarını görmekteyiz. Batılılaşmayı sadece şekilden ibaret sananlar, ilericiliği sadece aklını batıya teslim etmekten ibaret sanan zihniyetler bu ülkede taş üstüne taş koymadığı gibi ülkemizde uçak yapmak isteyen 'Vecihi Hürkuş'ları, Nuri Demirağ'ları durdurdu. 'Devrim Arabası' gibi büyük projelere engel oldu ve bu ülkeye batının ilmini fennini getirmedi; sadece işte ceketini getirdi müziğini getirdi dansını getirdi ve bunu gelişmişlik olarak saydı. Bugün hamd olsun son 15 yılda Türkiye'nin ulaşmış olduğu gelişmişlik Türkiye'nin başardığı teknolojik atılımlar ve dünyayı kıbta içerisinde bırak büyük projeler 28 Şubat zihniyetinin iflas ettiğinin tarihe karıştığının kanıtıdır. Abdülhamit Han Osmanlı Devletinde okullar yoktu liseler yaptırdı. Hastaneler yoktu laboratuarlar yaptırdı hatta Şişli Hamidiye Etfal ilk çocuk hastanesidir onu yaptırdı. Darülaceze o zamanın şartlarında muhtaç durumlara insanlara yaptırmak için yaptırmış aynı zamanda içerisin cami, kilise ve sinagog yaptırmıştı. Ona gerici diyenler bugün ne haldeler biliyoruz. Bugün Afrin ve Zeytindalı operasyonlarında kullanılan milli silahlarımız Abdülhamit'in torunları olma yolunda ilerlemeye çalıştığımızın çabasıdır" dedi.

"Bu millet Tayyip Erdoğan'a darbe yaptırmayız dedi"

Abdülhamit döneminde yapılan haksızlıkları günümüzde de yapılmaya çalışıldığı zaman milletin güçlü iradesiyle karşılaştıklarını ifade eden Bilal Erdoğan, "Abdülhamit döneminde yapılan sisteme karşılık başkaldırılar ile bu dönemde yapılan Cumhuriyet mitinglerini hatırlayalım. Danıştay saldırısını hatırlayalım, parti kapatma davalarını hatırlayalım, mit müsteşarını tutuklama girişimlerini hatırlayalım, gezi olayları ve en son 15 Temmuzu hatırlayarak bakalım birbirine benzerlik göstermektedirler. Hamd olsun milletimiz bu taarruzların en adımı olan 15 Temmuz'da iletişimin de faydalarını kullanarak ne yaptı bu yıkım faaliyetlerine dur dedi. Aynen Çanakkale'de 18 Mart 1915'te gösterdiği kararlılıkla dur dedi ve bu kahraman millet küllerinden doğdu. Bu millet ne dedi? Menderesi astınız, Özal'ı zehirlediniz, Erbakan hocaya darbe yaptınız ama Tayyip Erdoğan'a darbe yaptırmayız dedi" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN