CHP ağır toplarından Şahin Mengü A Haber'e konuştu

"Rejim tartışması 93 yıl önce bitti, Türkiye bir cumhuriyettir!!!" Bu tanımı referandum kampanyası sırasında çokça duyacağız... Çünkü; AK Parti'nin, referandum sürecinde, "hayır" cephesine karşı ürettiği temel sloganlardan biri bu... Gelelim ana muhalefete... Ana muhalefet kulislerinde bir süredir tartışılan iddiaya... Muhalifler, referandum sonrası için bir hamleye hazırlanıyor... Amaç Kılıçdaroğlu'nun yerine yeni bir genel başkan seçmek... Bugün, bu kez partinin ağır toplarından Şahin Mengü A Haber'e konuştu... "O kazan uzunca bir süredir kaynıyor" dedi.

CHP'de kılıçlar bir kez daha çekildi. Muhalifler tüm planlarını referandum sonrası için yapıyor. CHP'deki çatlağı AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş gündeme taşımış, Ana Muhalefet Partisi'nde sancılı bir sürecin yaşandığına dikkat çekmişti.

"Referandum sonuçlarına göre yakın bir gelecekte kurultay baskısıyla karşı karşıya olacak bir Kılıçdaroğlu'nu görüyoruz. Kurultayın ayak seslerini hissediyoruz gibi geliyor." İddiaları karşısında CHP Genel Merkezi sessizliğe büründü.

Ama partinin eski tüfekleri dikkat çeken açıklamalar yapıyor.

A Haber'e konuşan CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü; "Nasıl başarısız bir takımın antrenörünü değiştiriyorsanız başarısız bir partinin genel başkanının da değişmesi lazım. Cumhuriyet halk partisinde zaten kazan kaynıyor derseniz kaynıyor gayet tabi kaynıyor. Referandum sonuçlarına göre bir değişiklik olur mu olmaz mı? Bana fikri mi soruyorsanız ben elbette Cumhuriyet Halk Partisinde bir değişiklikten yanayım." Dedi.

İddiaya göre olası bir olağanüstü kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte 4 genel başkan adayı şimdiden belli. Deniz Baykal ise kendi aday olmasa dahi yakın bulduğu birisini aday gösterebilir.

BİZE ULAŞIN