CHP’li Başkandan skandal 'Zeytin Dalı Harekatı' açıklamaları!

Eskişehir’in CHP’li Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklemediğini ve karşı olduğunu açıkladı. Belediye Başkanı Kurt'un Afrin'deki terör yuvalarına karşı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı harekatın yanlış olduğunu söylemesi tepki çekti.

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Türkiye'nin her kesiminden destek gören Afrin'deki teröristlere yönelik Zeytin Dalı Operasyonu'nu desteklemediğini söyledi. Geçen günlerde Sarıbabalılar Derneği'nin birlik ve dayanışma gecesinde bir konuşma yapan Kazım Kurt, şu ifadeleri kullandı: "Şöyle bir sıkıntı var. Biraz önce başkan söyledi. Bir sınır ötesi harekât var. Bu harekâtı onaylamıyorum, doğru bulmuyorum. Bu nedenle biz bu konularda tavır koyan, kavga veren, 500 kilometreyi tek başına yürümeyi göze alan bir genel başkanın sizlere selamını getiriyorum. Onun etrafında birleşelim, onunla birlikte yürüyelim."

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Kazım Kurt'un Afrin operasyonuna yönelik sözleri, Eskişehir kamuoyunda tepki yarattı. Sosyal medyada Kurt eleştiri yağmuruna tutuldu.

BİZE ULAŞIN