Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan JÖH Tabur Komutanlığı'na ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Cüneyit Orhan Toprak ve beraberindeki heyet, Hakkari’deki Fatihler Jandarma Özel Harekât (JÖH) Tabur Komutanlığını ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Vali Cüneyit Orhan Toprak ve beraberindeki heyet, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından karşılandı. Askerlere namaz kıldıran Başkan Erbaş, namazdan sonra askerlerle birlikte yemek yedi. Başkan Erbaş, burada Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.


Başkan Erbaş, yemek esnasında yanında bulunan Jandarma Uzman Çavuş İhsan Ocakdan'ın amcası İsmail Ocakdan ve Jandarma Er Gökber Kubulay'ın babası Abdurrahman Kubulay'ı telefonla arayarak görüştü.
Prof. Dr. Ali Erbaş, bu milletin şehit, gazi torunları olduğunu ifade ederek, "Vatan, bayrak, ezan, devlet deyince hiçbir engelden korkmadan, sakınmadan koşan milletin ve medeniyeti çocuklarıyız" dedi.


Asker, sivil herkesin gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içmeye hazır olduğunu belirten Başkan Erbaş, "Bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulmuştur. Bayrağımız, şehitlerin kanı üzerinde yansıyan hilal ve yıldızdan oluşmaktadır. O bayrağımıza her baktıkça bize şehitliği hatırlatmaktadır. Bize vatanın ne kadar mukaddes olduğunu hatırlatmaktadır. Vatan sevgisinin imandan geldiğini bize hatırlatmaktadır" diye konuştu.
Erbaş, askerlerle birlikte yediği yemeğin hayatında yediği en lezzetli yemeklerden birisi olduğunu belirterek, "Yemeklerin lezzeti, o yemekleri paylaşan insanların güzelliklerinden ortaya çıkıyor. Sizlerin güzelliği, sizlerin sevgisi, kalplerimizin birlikte atıyor olması, bu yemeklerin lezzetini daha da arttırdı" şeklinde konuştu.


Ziyarete Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Diyanet İşleri Başkanlığının üst düzey yöneticileri de katıldı.

BİZE ULAŞIN