Güvenlik uzmanı Ağar: Tarihte böyle operasyon görülmedi

Terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, 72 uçakla Afrin kırsalına gerçekleştirilen harekatın yakın tarihte benzeri görülmemiş bir operasyon olduğunu söyledi. Uçakların hedefleri yüzde 95.57 isabet oranı ile vurması içinse "Bu bir rekor" sözleri ile yorumladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaretini verdiği, "Zeytin Dalı" harekatıyla ilgili olarak yapılan açıklamada 72 uçakla gerçekleşen harekatın ilk gününde tespit edilen 113 hedeften 108'inin tam isabetle vurulduğu belirtilmişti.

A Haber'de konuşan terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, A Haber canlı yayınında tarihi operasyona ilişkin bilgi verdi.

"TARİHTE GÖRÜLMEDİ"
"Afrin kırsalına 72 savaş uçağı ile gerçekleştirilen hava akınının bir benzeri yakın tarihte görülmedi." diyen Ağar, buna yakın son operasyonun 2007'de Irak'ın kuzeyine yapılan harekat olduğunu orada da harekata 50 uçağın katıldığını ifade etti.

Abdullah Ağar, 108 hedefin vurulmasıyla ilgili olarak da, "113 hedefin % 95.57 isabetle 108'in vurulmasının başka bir rekor. Dünyada benzeri yok. Türkiye kendi yaptığı harekatlarla yarışıyor. Dünyada bunun bir kıstası yok." ifadesini kullandı. Ağar gerçekleştirilen operasyonun Türk milleti için bir gurur olduğunu söyleyerek "Milletimiz evlatları millletimizin silahlarını bakın nasıl kullanıyor." dedi.

.
BİZE ULAŞIN