Hürriyet bu operasyonu neden yaptı?

Fethat Ünlü: Hürriyet’in manşeti FETÖ’cü perdeleme operasyonunun parçası

Hürriyet'in manşetinde yer alan operasyonel ByLock haberini Fethat Ünlü A Haber'e değerlendirdi. İşte masum görünen o manşetin altında yatan asıl amaç…

Mart 2014 tarihinde yazılan Bylock programının Ocak 2016'dan sonra kullanılmadığı iddiaları üzerine Sabah gazetesi Özel İstihbaret editörü Ferhat Ünlü " Bu iddiayı hemen belgesiyle yanıtlayalım diyerek" şunları kaydetti: Bylock 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'cü teröristler tarafından kullanıldı. 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'cüler kendi aralarında, (MİT'in çökerttiği yazışmalara göre) "Nasıl ifade vermeliyiz" şeklinde konuşmalar yaptılar. Burada asıl mesele; OHAL devreye girdikten sonra da Bylock'tan yazışmaya devam ediyorlar. Bu yazışmaların ortaya çıkması ve deşifre olmalarından sonra (aynı zamanda Eagle'dan da yazışmaya devam ediyorlardı) burayı terk ediyorlar.

PERDELEME ÇABASI

Hürriyet'in ByLock'u mobil uygulamalar satan App Store ve play store'lara koyan adam olarak tanıttığı Keynes ile ilgili önemli bilgiler veren Ünlü, "David Keynes'in yapmaya çalıştığı kesinlikle darbe girişiminde hem ABD hem FETÖ adına bizim içinde olduğumuz Bylock darbe girişiminde yok iddiasını ABD'nin işine gelecek şekilde dezenformasyonlara başvuruyor. Keynes'in açıklamaları tamamıyle perdelemeye yönelik" dedi.

BİZE ULAŞIN