Kezban Hatemi ''Basın özgürlüğü değil cezai eylem''

A Haber’de Duygu Leloğlu’nun sunumu ile ekranlara gelen Söz Teması programının konuklarından biri Avukat Kezban Hatemi’ydi. Kezban Hatemi, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "terör örgütü propagandası yapmak" gerekçesiyle son sayısı toplatılan Nokta dergisinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı küçük düşürmek amacıyla söz konusu kapağı hazırladığını söyledi. "Bu basın özgürlüğü değil hukuki müeyyidesi olan bir eylemdir" diyen Hatemi, "Sorumlulara 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası verilmesi gerekir" dedi.

''BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL CEZAİ EYLEM''
Bu basın özgürlüğü değil, bu eylemin hem cezai hem hukuki boyutu olduğu gibi tazminat boyutuda vardır ve toplatılması da gerekir. Eğer bu sadece bir karikatür olsaydı münasebetsiz bir eleştiri denirdi. Bu bir karikatür değil, çok ciddi anlamda bir montaj. Bayrağımıza sarılı, iki askerin taşıdığı bir şehit cenazesi giderken yandan görülüyor, ön tarafta da Cumhurbaşkanımızın gülerek selfie fotoğrafı montajlanmış.

''BİR YILDAN DÖRT YILA KADAR HAPİS VERİLEBİLİR''
Bu aynı zamanda ağır bir hakaret, toplum önünde Cumhurbaşkanını küçük düşürmek, toplumun iç huzurunu, manevi bütünlüğünü bozmaya yönelmiş bir çok şeyi de içeren, hukuki ve cezai sonuçları da olan bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası verilecek ve bunu alenen bir basın yoluyla yaptığı içinde altıda bir oranında arttırılacak, hukuki müeyyidesi olan bir eylemdir, fiiline uygun cezada verilmelidir diye düşünüyorum. Bu bir algı operasyonudur, paralel örgütün her şeyi göze alarak, hala ne kadar uğraştığını görüyoruz.
BİZE ULAŞIN