Markar Eseyan ''Erdoğan, Nobel Barış Ödülü almalı''

AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, terör örgütü PKK'nın kalleş saldırılarıyla bitirilen çözüm süreciyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. "Süreci başlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın inisiyatifi ve aldığı riskti" diyen Esayan, "Cumhurbaşkanı bu süreçte baldıran zehrini içti. Bu konudaki çabasıyla Nobel Barış Ödülü" almalıdır" ifadesini kullandı.

MARKAR ESAYAN ''SÜRECİN MİMARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DIR''

Aynı bugünlerde olduğu gibi; şehitler verebilecekken 2.5 yıldır kimsenin burnu bile kanamadı çözüm süreci sayesinde. Ama en nihayetinde bu süreci başlatan Sayın Erdoğan'ın inisiyatifiydi ,onun aldığı riskti, onun ortaya koyduğu zeka ve altyapı çalışmasıydı. Bu arada çözüm sürecinde paralel yapıdan kaçırarak son derece gizli bir şekilde altyapısının hazırlandığını da 2012 yılı itibariyle de söyleyelim. 3 Ocak'tan bu 22 Temmuz'a kadar ki süreçte bir barış dönemi yaşanmasını ve evlere şehit gitmemesini, doğrudan doğruya çözüm sürecine ve Sayın Erdoğan'a borçluyuz.

''ERDOĞAN, NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ ALMALI''

Bugün yapılan yorumlarda sanki PKK tam da çözüm sürecinden üç ay önce ortaya çıkmış, hiçbir tarihselliği olmayan sanki 50 bin kişinin ölümünden mesul olmayan, zaten bu ülkenin belli bölgelerinde 35 yıldır yerleşik bir silahlı kalkışma yapmış olmayan bir örgütmüş gibi. Sadece bu çözüm süreci başlayınca sanki PKK çıktı ve bu ülkenin başına bela oldu da bunu da AK Parti yaptı. Böyle acayip bir dezenformasyon söz konusu. Burada evlere şehit gelmesini, insanların ölmesini kimse arzulamaz bizzat biz bu hükümet, Sayın Cumhurbaşkanı elini taşın altına soktu, baldıran zehrini içti ve başına ne geliyorsa bu çözüm sürecinden geliyor. Dolayısıyla burada Sayın Erdoğan belki bu konuda şuraya kadarki çabası bile bence bir Nobel almaya.


FAHRETTİN ALTUN ''TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPIYORLAR''

SETA İstanbul Genel Koordinatörü ve Sabah Gazetesi Yazarı Fahrettin Altun, sivil toplum kuruluşlarının çözüm sürecini bitiren saldırılarını başladığı günden bu yana takındığı tavra işaret etti. "Terör örgütünün propagandasını yapıyorlar" dedi.


''TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPIYORLAR''

TÜSİAD'da ne yazık ki baktığımızda bu değişim dönüşüm süreçlerinde çok gerici bir yerde bir noktada kaldı ve yine en temel meselesi olarak da Erdoğan'ı düşürmek gibi bir meseleyi aldı. Gezi sonrasında biz bunu net bir şekilde gördük. Gerçekten de çok trajikomik bir durum yani baktığınızda nasıl bir burjuvadır ki nasıl bir sermaye sınıfıdır ki bu, Türkiye'nin ekonomik büyümesinden rahatsız olsun. Onun yerine böyle çok sekteryan dar bir sol örgüt ağzıyla konuşsun, terör örgütünün propagandasını birebir dillendirsin.
BİZE ULAŞIN