Markar Eseyan ''Gayr-i milli ittifak sorumsuzluk içinde''

Artan terör saldırıları ve sonrasında başlatılan algı operasyonları, A Haber'deki Söz Teması programında masaya yatırıldı. PKK üzerinden Türkiye’nin siyasetinin dizayn edilmeye çalışıldığını belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esyan, "Amaç kaos yaratarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti yalnızlaştırmaktır" dedi. AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal da, saldırılara arka çıkan Fethullah Gülen Terör Örgütü’ne ve Doğan Medyası’na tepki gösterdi.

MARKAR ESAYAN ''İSTİKRARI BOZMAYA YÖNELİK BİR HAREKET''

PKK üzerinden Türkiye'nin siyaseti dizayn edilmeye çalışılıyor. Halk üzerinde dehşet, kaos ve yönetilemezlik algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Ve buradan da tabii ki ülkenin Cumhurbaşkanı'na ve güçlü bir partinin bu ülkeyi yönetmesine dönük, istikrarı bozmaya yönelik bir harekat bu aslında.

''GAYR-İ MİLLİ İTTİFAK SORUMSUZLUK İÇİNDE''

Aynı anda malum medya, malum STK, malum çevreler de bunun kendi üstlerine düşen görevi. Yani kaos yaratmak, Cumhurbaşkanı'nı, hükümeti yalnızlaştırmak ve vatandaş üzerinde baskı kurmak. Ben buna son yazılarımda gayr-i milli ittifak diyorum. Bu bir ittifak. Medyada ve her alanda ciddi bir şeyi var. Maalesef siyasi partiler, muhalefet partileri de çok ciddi bir sorumsuzluk içindeler. Tam bir gayri milli savrulma içindeler. Yani böyle bir savrulmayı Türkiye en kötü zamanlarında bile yaşamadı.

AYDIN ÜNAL ''AYDIN DOĞAN AKAN KANDAN SORUMLUDUR''
AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal'da, artan terör saldırıları ve sonrasında uygulamaya konulan algı operasyonlarıyla hedefin, Türkiye'nin bağımsızlığı ve kardeşliği olduğunu söyledi.
'Burada hedef Recep Tayyip Erdoğan değildir. Burada hedef AK Parti de değildir. Burada hedef Gezi'de olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığıdır kardeşliğidir. Bu milletin değerleridir. Kimse bunu Erdoğan'a ya da AK Parti'ye yönelik yapılıyor deyip de bunun kenarında dışında durmasın. 78 milyona yönelik ekonomiye siyasetine yönelik alçakça bir saldırıdır.'
'Bu saldırının içinde Fethullah Gülen Terör Örgütü vardır. Uluslararası istihbarat örgütlerinin ajanı olarak Türkiye aleyhine bu saldırıların içindedir. Aydın Doğan grubu bu saldırıların birebir içindedir. PKK ile ittifak halinde, bütün şehitlerin kanı o Aydın Doğan'ın elindedir, yüzündedir. Bütün şehitlerin kanı. PKK'ya bu kadar arka çıkan, PKK eylemlerini bu kadar perdeleyen, bir alçağın elindedir o kan. Hiç kendisini kenarda tutmaya çalışmasın, ben milliyetçiyim ulusalcıyım demesin. Medyaya hükmedemediği sürece akan kandan sorumludur. Fetullah Gülen'e zaten bir şey demiyorum, zaten hain. Yaptığı hiçbir şey şaşırtmıyor. Böyle bir ortamdan geçiyoruz. PKK - Aydın Doğan - Fethullah Gülen ve maalesef bir takım meşru görünümlü siyasi partiler sorumsuz genel başkanlar, yerli bir modelin yeni Türkiye'nin yıkılması için ellerinden geleni yapıyorlar.'
BİZE ULAŞIN