Menderes Atilla ''DAEŞ ile ölümü gösterip, PYD ile sıtmaya razı ediyorlar''

A Haber’de Mehmet Ali Önel yönetiminde yayınlanan Deşifre programına Suriye Türkmen Meclisi Eski Başkanı Samir Hafez, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla konuk oldu, 'Suriye'nin kuzeyinde PYD, koalisyon güçleri ve DAEŞ üçgeninde nasıl bir plan hayata geçirilmek isteniyor?' sorusuna yanıt arandı. Programda önemli açıklamalarda bulunan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ‘DAEŞ’i kuran güçlerle PYD’yi kuran güçler aynı güçler. DAEŞ’le ölümü gösterip, PYD ile sıtmayı razı ediyorlar.’ dedi.

''DAEŞ'i kuranlarla PYD'yi kuranlar aynı güçler''

Suriye olayına gelmeden DAEŞ olayını söyleyeyim; birkaç gün önce yine ekranlarda ifade etmiştim, DAEŞ'i kuran güçlerle PKK'yı PYD'yi kuran güçler aynı güçler. Bugün DAEŞ'le, PYD'nin PKK'nın kumandası aynı güçlerin elinde. Bakın Kuzey Irak'ta Barzani'yle, bizim Türkiye Cumhuriyeti arasında iyi ilişkiler başlamıştı. Diyaloglarımız iyileşmeye, normalleşmeye döndüğü sürede ne oldu? DAEŞ'i de Kuzey Irak'ın başına musallat ettiler. Arkasından da koalisyon güçleri, kendileri DAEŞ'i oradan çıkarıyormuş gibi Barzani'ye sanki kurtarıcı rol model oynadılar ve Barzani'yi de Türkiye'den uzaklaştırdılar. Yani şu mesajı verdiler; dediler ki 'Barzani; Türkiye'ye fazla yaklaşma. Ekonomik bağlamda fazla bağlar kurma, biz istediğimiz zaman seni de yok ederiz." Hem onlar DAEŞ'i kendileri gönderiyorlar ondan sonra kurtarıcı rolüyle de kendileri müdahale ediyorlar. Bu büyük bir tezgah, bu büyük bir oyun. Arkasından Irak'ın içinde DAEŞ örgütü Ramadi'de, Musul'da en büyük, bakın Irak coğrafyasına baktığımız an bu DAEŞ terör örgütünün bir tek oradaki Sünni Araplara ve Türkmenlere zararı olmuştur. Bir tane Şii'ye zararı olmamıştır. Yani burada biraz olayın altı incelendiği zaman DAEŞ'in kime hizmet ettiği görülecektir.

''DAEŞ ile ölümü gösterip PYD ile sıtmaya razı ediyorlar''

Aynı güçler, senarist aynı diyorum, senarist ve kumanda aynı kişilerin elinde. Bugün Tel Abyad daha önce Özgür Suriye Ordusu'nun elindeydi. Arkasından ne yaptılar? DAEŞ denilen terör örgütünü gönderdiler. Orayı Özgür Suriye Ordusu'ndan temizlediler. DAEŞ'in görevi de nedir; DAEŞ, kocaman, acımasız bir tank gibi, önüne geleni süpüren bir makine gibi, acımasız bir makine gibi. DAEŞ'e verilen misyon ve görev şu; "Sen bizim söylediğimiz bölgelere gideceksin, orada etnik temizlik yapacaksın, önüne geleni vuracaksın, keseceksin, biçeceksin ondan sonra da biz arkasından PYD'yi göndereceğiz" yani daha önceki programda da söylemiştim DAEŞ'le ölümü gösteriyorlar, PYD ile sıtmaya razı ediyorlar. Önce ölümü DAEŞ'le birlikte insanlara gösteriyorlar, insanlar DAEŞ'ten kurtulmak adına, artık PYD'ye sanki kurtarıcı rol model biçilmiş bir şekilde PYD kurtarıcı pozisyonunda oralara gelmiş oluyor. DAEŞ oraları alıyor, sonra çekiliyor, ondan sonra PYD oralara gidiyor.

'Koalisyon güçleri DAEŞ ve PYD'ye aynı silahları dağıtıyor''

PYD'deki silahlarla DAEŞ'teki silahlar hemen hemen aynı silahlar. Koalisyon güçleri, PYD'ye ve DAEŞ'e aynı silahları helikopterlerden, uçaklardan atıyorlar. Yani beslendikleri pınar, beslendikleri gölet aynı gölet. Bu siyonist güçlerin tek amacı, İslam coğrafyasında Müslümanlara rahat verdirmemek ve Müslümanları birbirine kırdırmak.

Kuzey Irak'tan Akdeniz'e bir hat açmak ve Suriye'yi de Irak örneği gibi üçe bölüp, Kuzey Suriye'de İsrail güdümünde bir Kürt Devleti, özgür bir Kürt Devleti değil ismi Kürt Devleti olacak ama yöneticileri patronları da İsrail olmak üzere orada bir devlet kurdurmak, oradan Türkiye'ye ekonomik olarak da zarar verdirmek. Kuzey Irak petrol hattını da oradan geçirmek, Akdeniz'den İsrail ve Avrupa limanlarına taşıma politikası, diğer taraftan da ne yapacaklar, Sünni Araplara bir bölgeye diyecekler 'bu da senin devletin'. Esad'a da dönüp diyeceklerdi ki 'Esad, sen de burada Laskiye'de, Şam'da, Tartus'ta ve Humus tarafında da sana da al, sende burada küçük bir Alevi devleti kur' amaç Suriye'yi üçe bölmek, amaç Irak'ı üçe bölmek amaç tüm Ortadoğu'daki Müslüman ülkelerde kargaşa yaratmak, onları bölmek. Ama onlar için bugün Ortadoğu'da Siyonist güçler için en önemli ve tehlikeli ülke maalesef ki Türkiye Cumhuriyeti olarak görüyorlar. Dikkat ederseniz hep bize saldırıyorlar. Hep Türkiye'ye saldırıyorlar ve hep Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a saldırıyorlar.

BİZE ULAŞIN