Nazlı Ilıcak'tan FETÖ itirafı!

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini “Önceden bildikleri ve çağrışım yapan mesajlar verdikleri” iddia edilen gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak ile Prof. Dr. Osman Özsoy’un da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. Nazlı Ilıcak, savunmasında FETÖ itirafında da bulundu. Ilıcak, “FETÖ’nün terör örgütü olduğuna artık eminim” dedi.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Nazlı Ilıcak'ın savunması tamamlandı. İddianamede Nazlı Ilıcak'ın darbeyi bildiği ve meşrulaştırmaya yönelik yayınlar yaptığı belirtiliyordu.

Habertürk Muhabiri Selahattin Günday'ın aktardığı bilgilere göre; Ilıcak bu suçlamaları reddederek Fetullah Gülen'le hiçbir zaman görüşmediğini söyledi. FETÖ'nün şirketlerinden Koza İpek Holding'den para aldığı iddia edilen Ilıcak, paralar için Bugün gazetesinden yatan maaşları olduğunu iddia etti. Nazlı Ilıcak, özleştiri yapmak istediğini de belirterek "Ben FETÖ'nün iç yüzünü çok geç fark ettim. Bu yüzden gereken tavrı gösteremedim" dedi.

Savunması 3 saat süren Nazlı Ilıcak, FETÖ itirafında da bulundu. Ilıcak, "FETÖ'nün terör örgütü olduğuna artık eminim" dedi. FETÖ'nün propaganda aracı Fuat Avni'nin tweetlerini kendi hesabından paylaşmasına yönelik olarak Ilıcak, paylaşımlarını kabul ederek bunun onayladığı anlamına gelmediğini söyledi.

Ilıcak, savunmasının ardından tahliyesini talep etti.

BİZE ULAŞIN