Emine Erdoğan Bangladeş'e gidiyor

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Arakanlı Müslümanlara yardımın güvenlik nedeniyle havadan yapılacağını açıkladı. Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Bangladeş'e gideceğini açıkladı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve TİKA Başkanı Çam da heyette yer alacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Myanmar lideri ile görüşmesinin ardından TİKA'nın Arakan'a girişine izin çıktı. İlk etapta Arakan'a bin ton yiyecek ve giyim yardımı yapılacak.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Arakan'a TİKA yetkililerinin giriş yapacağını açıkladı. Kalın, "Cumhurbaşkanımızın Myanmarlı mevkidaşı ile yaptığı görüşme sonrasında, bölgeye ilk yabancı yardım kuruluşu olarak Myanmar TİKA yetkililerinin girişine ve ilk etapta bin tonluk yardım yapılmasına izin verildi" dedi.Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, ATV yayınında Arakanlı Müslümanlara yardımın güvenlik nedeniyle havadan yapılacağını belirtti.

EMİNE ERDOĞAN GİDİYOR
Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Bangladeş'e gideceğini söyledi.

Çavuşoğlu'nun açıklamaları şöyle:
"Bugün itibariyle Sayın hanımefendi Emine Erdoğan da Bangladeş'e geçecek. Arakan'daki zulümden kaçan Müslüman kardeşlerimizle sıcak temas sağlayacak."

BİZE ULAŞIN