Zeytin Dalı'na Balıkesir'den bayraklı destek

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı 'Zeytin Dalı' harekatına destek vermek amacıyla esnafın iş yerlerine Türk bayrağı asmaları için Balıkesir Büyükşehir Belediye tarafından 3 bin bayrak dağıtımı yapıldı. Başkan Zekai Kafaoğlu “Gün bir ve beraber olma günü. Bir olacağız, beraber olacağız, iri ve diri olacağız hep beraber Türkiye olacağız inşallah"dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı 'Zeytin Dalı' harekatına destek vermek amacıyla esnafa bayrak dağıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu şehrin merkezinin en işlek caddesi Milli Kuvvetler'de dolaşarak esnafa ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Bayrakları alan esnaf ve vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Kafaoğlu'na teşekkür ettiler. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu "Gün bir ve beraber olma günü. Bir olacağız, beraber olacağız, iri ve diri olacağız hep beraber Türkiye olacağız inşallah. Sınırlarımızın ötesinde Afrin'de şuan da Mehmetçiklerimiz operasyon yapıyor oradaki teröristleri ve terör odaklarını dağıtıyor. Onların muzaffer olması için dua ediyoruz. İnşallah onların kılına zarar gelmeden ülkelerine dönmelerini Cenabı Allah nasip etsin. Gün, bugün ondan dolayı Büyükşehir olarak esnafları dolaşıyoruz. Bir ve beraber olmamız gerektiğini ifade ediyoruz. Bir ve beraber olursak bayrağımızı indiremeyecekler, ezanımızı susturamayacaklar, vatanımızı bölüp parçalayamayacaklar. Bu millete diz çöktüremeyecekler diyoruz. Çünkü etrafımızda dönen olayların hepsi Türkiye ile alakalı. 911 km sınırımız var Suriye ile orada bir terör ordusu yuvası oluşturmak istiyorlar. Ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu ile buna müsaade edilemeyeceğini söyledi ve kim olursa olsun terör örgütleriyle aramızdaki askerlerin çekilmesini söyledi Amerika'ya ve yoksa hepsinin toprağa gömüleceğini söyledi. Şuan orada askerlerimiz canla başla mücadele ederek biz Türkiye'de ki 80 milyon insanımızın huzuru için orada göğüs göğse çarpışıyorlar. Bizde buradan dualarımızla yüreklerimizle onlarla beraber olduğumuzu bu millete de hissettirmek istiyoruz. Bir farkındalık oluşturmak açısından da bayrakları dağıtıyoruz" dedi.
Dükkanlara girerek Türk Bayrağı dağıtan Başkan Kafaoğlu'na ilgi yoğun oldu. Vatandaşlar, ordumuza muaffakiyetler dilerken, bayraklar içinde Başkan Kafaoğlu'na teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN