1 yaşındaki çocuğa kreşte bakıcı şiddeti kamerada

Osmaniye'de 1 yaşındaki çocuk uyumadığı için bakıcısı tarafından dövüldü. O anlar, kreşin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Osmaniye merkezde bulunan özel bir kreşe giden 1 yaşındaki M.T. isimli çocuğun ailesi akşam çocuklarını kreşten alınca boynunda çizik fark etti. Hemen kreş yetkilileri ile irtibata geçen baba Murat Torun sınıfın güvenlik kameralarını izlemek istedi. Güvenlik kamerasını izleyen baba, bakıcı tarafından çocuğuna şiddet uyguladığını görünce önce şok yaşadı sonra soluğu adliyede aldı. Murat Torun kreş hakkında suç duyurusunda bulundu.
Güvenlik kamerası görüntülerinde sınıf ortamındaki görüntülerde 1 ile 3 yaşları arasında değişen 4 çocuk görünüyor. 20'li yaşlardaki kadın bakıcı ise 1 yaşındaki M.T'yi uyutmaya çalışıyor. Uyumamak da ısrar eden çocuğu kollarıyla silkeleyip yere doğu itekliyor ve yerde ayağı ile tekme atıyor. Diğer bir görüntüde ise çocuğun boğazını sıkıyor.
Kreş yetkilileri olayla ilgili adli ve idari yönden soruşturma açıldığını ve 1 yaşındaki çocuğa şiddet uygulandığı iddialarını reddettiklerini bildirdi.
BİZE ULAŞIN