40 saniyede zincir kırıp bisiklet çalıyorlar

Adana'da 45 yaşındaki Şakir Kapcak, oğlu 14 yaşındaki Mustafa Kapcak'ın karne hediyesi bisikletini apartman önünden çalan hırsızların yakalanmasını istedi.

Adana Merkez Çukurova İlçesi'nin Huzurevleri Mahallesi'ndeki Gerçekyuva sitesinde oturan Şakir Kapcak, ortaokulu bitiren oğlu Mustafa Kapcak'a 30 Haziran'da karne hediyesi olarak bisiklet aldı. Apartmanda park yeri olmadığı için Kapcak, bir süre gezdiği bisikletini giriş merdivenlerinin korkuluklarına kilitledi. Siteye gelen 20-25 yaşlarındaki 2 şüpheli apartman girişine zincirlenen bisikleti çaldı. Hırsızlık anı da sitenin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Hırsızlar, 40 saniyede çaldıkları bisikleti alıp, hiç bir şey olmamış gibi abartmandan çıkıp gitti.
Hırsızlığın fark edilmesi üzerine baba Şakir Kapcak, polise suç duyurusunda bulundu. Oğlunun bir gün kullandığı bisikletin bulunmasını isteyen Şakir Kapcak, "Çevre apartmanlarda benzer hırsızlık olayları yaşandığını duydum. Oğlum çok istediği ve sevdiği bisikletine bir gün bine bildi. Bir an önce hırsızların yakalanarak bisikletin bulunmasını istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN