5 yaşındaki Umut sağlığına kavuştu

Manisa'da sağlığına kavuşabilmesi için sadece 3 bin liraya ihtiyacı olan 5 yaşındaki Umut Alkan’ın tedavisi bir hayırsever tarafından karşılandı. Gerekli ameliyatları olan minik Umut artık parklarda çocukluğunu doya doya yaşıyor.

Manisa'da bağırsakları ve boynunda oluşan bezelerden dolayı sık sık karın ve boyun ağrısı yaşayan 5 yaşındaki Umut Alkan koştuğu zaman karın ağrısı çektiği için dışarıda oynamak yerine zamanını evde geçiriyordu. Umut, mayıs ayında yapılan ameliyatın ardından yaşıtları gibi artık koşup oynuyor, babasıyla birlikte parkta bisiklete binerek çocuk olmanın keyfini yaşıyor.
Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Arda mahallesinde yaşayan Alkan ailesi tek evlatları olan Umut'un sağlık probleminin çözülmesinin mutluluğunu yaşarken bir yandan da maddi sıkıntılarla mücadele ediyorlar.
Temizlik işçisi baba Mehmet Alkan maddi imkansızlık yüzünden oğlunun ameliyatını gerçekleştiremediklerini ve bu yüzden basın yoluyla hayırseverlerden yardım talep ettiklerini anlatarak, "Umut'ta bir buçuk sene önce hastalık belirtileri başlamıştı. Bağırsaklarında bezeler oluştu. Bu şekilde rahat rahat oynayamıyordu. Geceleri sürekli ateşleniyordu. Boğazı tıkanıyordu. Şuanda Allah'a şükür ameliyat oldu ve kurtulduk. Bundan sonra kontrolleri var onlara devam edeceğiz. Bizi arayan çok kimse oldu çok azı verimli bir dönüş yaptı. Sayın büyüğümüz ameliyat masraflarını karşıladı. Onun haricinde biz fazla kimseden maddi bir şey talep etmedik. Çünkü çoğu kimse arayıp söz verdi. Çeşitli miktarda yardımda bulunacaklarını söyledi. Ama sonradan bize dönen olmadı. Toplamda bin 600 TL para toplandı" dedi.
Çok arayan oldu ama…
Ameliyat için 3 bin TL gerektiğini dile getiren baba Mehmet Alkan, "Çok arayan oldu. Kendi aramızda para topluyoruz. Topladıktan sonra getireceğiz diyen oldu. Yurtdışından yakınım yardımcı olacak diyen oldu. Sonrasında bir daha dönüş yapan olmadı. Fabrikada çalışan bazı kişiler 'Para size ulaştı mı' diye sordular. Ama bana herhangi bir para gelmedi. Bana sadece banka yolu ile bir para geldi. O da kayıtlı zaten. İnsanların çoğu meraktan aradı. Yardımcı olmak yerine değil merak ettikleri İçin aranmışlar. Maddi sıkıntımız devam ediyor. Zaten Umut doğduğundan buyana maddi sıkıntı yaşıyoruz. Ama Umut sağlığına kavuştu, çok mutluyuz. Maddi sıkıntımız devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımız olursa gerçekten Allah rızası için yardım etmek isteyen olursa bize ulaşsınlar" diye konuştu.
Arkadaşları gibi artık parkta yorulmadan oyun oynayabilmenin keyfini çıkarak minik Umut ise, "Ameliyatımı oldum. Artık rahatça oynayabiliyorum" diyerek mutluluğunu ifade etti.

BİZE ULAŞIN