50 yolcunun bulunduğu otobüs alev aldı

Kocaeli TEM otoyolu İzmit Gültepeler mevkiinde, içerisinde 50 yolcunun bulunduğu şehirlerarası otobüsü alev alev yandı. Yolcular, duman çıkan otobüsü durdurarak son anda kendilerini dışarı attı. Yanan otobüsten sıçrayan alevler de yol kenarındaki ormanlık alana sıçradı. Otobüsten inen yolcular ise şoförün aracın kapısını açtıktan sonra kaçtığını iddia etti.

YOLCULAR DUMANI GÖRÜP SÜRÜCÜYÜ UYARDI
TEM otoyolu Gültepe Tüneller mevkiinde içerisinde 50 yolcu bulunan otobüs alev alev yandı. Edinilen bilgiye göre İstanbul'dan Muş'a gitmekte olan ve sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 06 DL 5535 plakalı yolcu otobüsünden duman çıktığını fark eden yolcular, durumu sürücüye haber verdi. Bunun üzerine şoför otobüsü emniyet şeridine çekip kapıyı açtı. Yolcuların hızlıca inmesinin ardından bir anda alev alan otobüs, çıra gibi yanmaya başladı. Yolcuların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, trafik polisleri de yer yer meydana gelen patlamalar sebebiyle TEM otoyolunda trafik akışın durdurdu. Olay yerine gelen gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, alevler bir anda yol kenarındaki ağaçlık alana da sıçradı. Ağaçların tutuşması nedeniyle bölgeye çevre ilçelerden itfaiye aracı takviyesi yapıldı.

OTOBÜS HURDAYA DÖNDÜ
Yanan otobüsten son anda inen 50 yolcu korku dolu gözlerle otobüsün yanmasını izlerken, gökyüzünü siyah dumanlar kapladı. İtfaiyenin uzun süren müdahalesi sonrasında alevler kontrol altına alınırken, yolda kalan yolcular ise polis ekiplerince dinlenme tesislerine götürüldü. Otobüs hurdaya dönerken, yolcuları da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden temin edilen otobüs ile İzmit Şehirler Arası Otobüs Terminali'ne götürüldü.

ŞOFÖR KAPIYI AÇIP KAÇTI İDDİASI...
Yanan araçtan son anda inen yolcular, sürücünün araçtan dumanlar çıktığını öğrenmesi sonrasında aracı durdurduktan sonra kaçarak olay yerinden uzaklaştığını ve kendilerine yardımcı olmadığını iddia ettiler.
Yangında herhangi bir can kaybının yaşanmazken, yangın nedeniyle iki yönlü trafiğe kapatılan TEM otoyolu ise yeniden ulaşıma açıldı. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattılar.
BİZE ULAŞIN