Adıyaman’da filmleri aratmayan hırsızlık kamerada

Adıyaman’da bir kırtasiyede gerçekleşen hırsızlık olayında filmleri aratmayan sahne yaşandı.

Önceki gün sabaha karşı saat 03.40'da meydana gelen hırsızlık olayı akıllara durgunluk verdi. Gölbaşı Caddesi üzerinde bulunan kırtasiyenin yan tarafında bulunan otoparktan 6 katlı eski dershane binasının yangın merdivenini kullanarak çatıya çıkan hırsızlar, daha sonra kırtasiyenin bulunduğu çatıya atladı. Çatıdan merdiven boşluğuna inen hırsızların bu aşamadan sonra yaptıkları iş yeri sahibi kadar polisi de şaşırttı.
Hırsızlar merdiven boşluğundan delici alet ile yaklaşık 30x60 santimetre genişliğinde bir delik açtı. Rafın boş kısmına denk getirilen delikten girmeyi başaran yüzleri maskeli hırsızlar, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.


Yüzlerinde maske olduğu için güvenlik kamerasına aldırış etmeyen hırsızlar, sensörü fark ettikleri için akrobatik hareketler ile sensöre yakalanmadan çelik kasanın bulunduğu yere ulaştı. Ellerinde levye, çekiş gibi kesici ve delici aletlerle çelik kasayı patlatan hırsızlar, 5 dakika gibi kısa sürede çelik kasayı açtı. Çelik kasanın içerisinde değerli bir şey bulamayan hırsızlar, kasada bulunan bir miktar parayı alarak girdikleri delikten yeniden çıktı.
Sabah iş yerine gelen işletme sahibi hırsızlığı fark edince durumu polise bildirdi. Polis ekipleri olay yerinde yaptıkları inceleme ve araştırma sonrasında hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.


İşletme sahibi Murat Tatar, "Arka tarafta otoparkımız var. Otoparkın oradan dershanenin yangın merdivenine, oradan çatıya çıkıyor. Dershanenin çatısından bizim binanın çatısına geçiyor. Oradan bizim merdiven boşluğuna girip, bu gördüğünüz kısmı kesiyor. Çok ince bir hesap yaparak kutucuğun içerisini kesiyor. Bunu nasıl denk getirmiş biz anlamış değiliz. İnşallah polis arkadaşlar bulacak. Rafın arkasından girip kasadaki çelik kasayı 5 dakikada patlatıyorlar. Çelik kasada biz değerli emanet bulundurmuyoruz. Çelik kasayı açtıktan sonra geldikleri gibi gidiyorlar" dedi.

BİZE ULAŞIN