Ak Parti binasına bomba atıldı

İzmir'de, Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı önüne el yapımı ses bombası atıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay İzmir'de Girne Caddesi üzerinde bulunan Ak Parti İlçe Başkanlığı binasının önünde meydana geldi. İlçe binasının önünden patlama sesi duyulması üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Ölen ya da yaralanan olmadığı olayda, bahçe duvarı, ilçe başkanlığının tabelası ve bir otomobilde maddi hasar oluştu. İhbar üzerine giden olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırmaya göre patlamaya bahçe duvarına yerleştirilen el yapımı ses bombasının neden olduğu belirlendi. Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan ve parmak izi çalışması yapan polis, bombayı yerleştiren kişi ya da kişileri belirleyip yakalamak için araştırma başlattı.
Patlamanın duyulması üzerine olay yerine gelen Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu, "İlçe binamıza daha önce de saldırı olmuştu. İlçe binamız ateşe verilmişti. Saldırılara karşı önlemimizi almıştık. Belli ki keşif yapmışlar. Binanın ön tarafında güvenlik vardı. Bizim bu tür saldırılar karşısında duruşumuz değişmeyecek, saldırıları kınıyoruz" dedi.
Mahalle sakinlerinden Nezih Tuncer ise, "Taksi durağında arkadaşlarla otururken büyük bir patlama oldu" diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
BİZE ULAŞIN