Alkollü adam evi yaktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde alkol alan yaşlı adam sigarasını yakmak isterken evde yangın çıkarttı. Yaşlı adam komşularının durumu fark etmesi üzerine son anda yanmaktan kurtarıldı.

Olay, Orhanlar Mahallesi Ahmet Sart Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre üç katlı eski bir binanın zemin katında tek başına yaşayan 55 yaşındaki Atilla Mazlumcu, sigarasını yakmak isterken ateşi elinden düşürdü. Yorganın üzerine düşen ateş yangına sebep olurken, evden dumanlar çıktığını gören komşuları yardıma koştu. Yaşlı adamı alevlerin arasından çıkaramayan komşuları durumu itfaiyeye bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaşlı adamı evden çıkartarak yangını söndürdü. Aldığı alkolün etkisi ile ayakta duramayan ve bir sandalyeye oturtulan yaşlı adam olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından 112 ambulansı ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Mahalle sakinlerinden Ali Gümüş, yaşlı adamın kendisine sigarasını yakmak istediği sırada düşürdüğünü ve yangının bu nedenle çıktığını söylediğini dile getirdi. Yaşlı adamın halası Aysel Mazlumcu ise yeğenini birçok kez uyardığını ancak dinlemediğini söyledi. Yaşlı adamı kurtarmak için eve giren ancak dumandan etkilenmesi üzerine geri çıkan mahalle sakinlerinden Onur Özmen ise "Duman tüttüğünü annem söyledi. Kapıyı kırmadan da polisi aradım. Yangının başladığını söyledim. İçeriye girdim. Alevler vardı. Alamadım ama uyandığını görünce rahatladım. O sırada itfaiye geldi, çıkartılar" dedi.
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Atilla Mazlumcu'nun durumunun iyi olduğu öğrenildi. İtfaiye ekipleri yangınla ilgili soğutma çalışmasını tamamlayıp, rapor tutarak olay yerinden ayrıldı.


BİZE ULAŞIN