Alkollü sürücü trafiği karıştırdı

Amasya’da alkollü sürücü trafiği altüst etti, polise zor anlar yaşattı, vatandaşı çileden çıkardı. Kovalamaca sonucu 3 araca çarparak durdurulan sürücü, bu defa da kendini otomobiline kilitledi. Vatandaşın tepkisini de çeken sürücüye fırlatılan taş polisi hastanelik etti.

Edinilen bilgiye göre, şehir merkezinde devriye görevi yapan polis ekibi, şüphe üzerine 05 ET 883 plakalı kamyoneti durdurmak istedi. Ekibin "dur" ihtarına uymayan sürücü hızla kaçmaya başladı. Bir kilometre ilerleyip İstasyon caddesinde 3 araca çarptıktan sonra durdurulan kamyonetin sürücüsü Gökhan Ü. araçtan inmeyip yaklaşık yarım saat boyunca direndi. Etrafına kapan konup daha sonra çekiciye yüklenen araçtaki Gökhan Ü. kendisini tanıyanların da ısrarlarına rağmen araçtan inmeyip bir polisin kendisine küfür ettiğini iddia etti. Bunun üzerine çevredeki vatandaşlar sinirlenip tepki göstererek Gökhan Ü.'nün bulunduğu kamyoneti tekmelerken, atılan bir taş ise sekerek Yunus timinden bir polis memurunun başına isabet etti. Daha öncede alkollü araç kullanmaktan hakkında işlem yapılıp ehliyetine el konulduğu öğrenilen Gökhan Ü. olay yerinden uzaklaştırılırken, taşın isabet etmesi sonucu yere yığılan polis memuru ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, tedavi altına alınan polis memurunun durumunun iyi olduğunu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti. Gökhan Ü'nün polislere ve kendisini ikna etmeye çalışanlara direndiğini anlatan Hayati Doğan adlı bir vatandaş ise, "Küfür etme olayı yok. Biz zaten canlı şahidiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN