Ambulans şoförünün sırtında taşıdığı yaşlı adamın hayatından dram çıktı

Manisa'da ilçesinde ambulans şoförü Çetin Kahramanlar, evine bırakmak üzere hastaneden aldığı yaşlı hastanın evinin bulunduğu sokağın trafiğe kapatıldığını fark edince, yaşlı hastayı 500 metre sırtında taşıdı. Öte yandan ambulans şoförü Kahramanlar'ın sırtında taşıdığı 72 yaşındaki Muzaffer Tumlu'nun çok zor şartlar altında yaşadığı ortaya çıktı.

Manisa'nın Şehzadeler ilçesine bağlı Selimşahlar Mahallesinde yaşayan 72 yaşındaki Muzaffer Tumlu'nun yaklaşık 2 yıl önce iki bacağı da diyabet hastalığı nedeniyle kesildi. Geçtiğimiz günlerde evinde rahatsızlanan Tumlu, Saruhanlı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanedeki tedavisi tamamlanan Tumlu daha sonra şoförlüğünü Çetin Kahramanlar'ın yaptığı ambulansla evine bırakılmak istendi. Ancak yolların bozuk olması ve Tumlu'nun evinin bulunduğu sokağın trafiğe kapatılması nedeniyle ambulans evin önüne gelemedi. Ambulans şoförü Çetin Kahramanlar ise insanlık dersi vererek yaşlı adamı sırtına aldı. Tumlu'yu yaklaşık 500 metre sırtında taşıyan Kahramanlar, hastasını daha sonra yatağına yatırdı. Yaşanan bu anlar ise cep telefonu tarafından kaydedildi.


"Allah bin kere razı olsun"
Manisa'nın Şehzadeler ilçesine bağlı Selimşahlar Mahallesinde eşi Meryem Tumlu ile tek göz odada yaşayan Muzaffer Tumlu, o anları şu sözlerle anlattı: "2 sene önce bacağımın kangren olması nedeniyle iki bacağımda kesildi ve yatağa bağımlı hale geldim. 72 yaşındayım. Evimde geçen gün rahatsızlandıktan sonra hastaneye kaldırıldım. Hastanede gerekli tedaviyi gördükten sonra ambulansla evime getirdiler. Mahallemizde yolların bozuk olmasından dolayı her yer çamur içinde bu yüzden ambulans evin önüne giremedi ve şoför beni arkasına alarak yatağıma kadar getirdi. O şoförden Allah bin kere razı olsun"

BİZE ULAŞIN