Anne karnında sınav stresi

Memur veya öğretmen olmak için tüm riskleri göze alan 8,5 aylık hamile anne adayı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve Öğretmenlik sınavına girdi.

2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı için adaylar ter dökmeye başladı. Sabah saatlerinden itibaren sınav yerlerine binlerce aday akın etti. Lisans mezunları ile lisans programından mezun olabilecek durumda olanların başvurduğu sınavda adaylar güvenlik noktalarında tek tek aranarak sınav salonlarına alındı. Sınav salonlarının dışında ise aileler çocukları için dualar etti. Bu yıl KPSS sınavına 8,5 aylık anne adayı Özge Zaim Sarıoğlu da katıldı. Karnı burnundaki anne adayı riskleri göze alarak sınava gireceği okula geldi. Her riski göze alarak, sınava girip memur olmak istediğini belirten Sarıoğlu, "Bu haberi öğrenmeden önce başvuru yapmıştım. O yüzden katılıp şansımı denemek istedim. Şuan 8,5 aylık, tehlikeli bir dönem. Her an her şey olabilir. Şuanda bir korkum yok ama beklenmedik bir durumda olursa, kısmet artık. Kızımın şansına gireceğim sınava" dedi. Konuşmasının ardından anne adayı sınav salonuna girdi.
Her yıl olduğu gibi bu yılda sınava geç kalan adaylar telaş içinde sınav yerlerini bulmak için koşturmak zorunda kaldılar.
BİZE ULAŞIN