Ardahan şehidini bekliyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit düşen 16 askerden Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer’in Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Eski Demirkapı köyündeki evinde yas var.

Dağlıca bölgesinde teröristler tarafından yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu, şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer'in, Göle ilçesine bağlı eski Demirkapı köyündeki baba ocağına ateş düştü. Kürtçe ağıtların yükseldiği eski Demirkapı köyündeki aileyi Vali Ahmet Deniz ve Tugay komutanı Erdem Kargın teselli etmeye çalıştı.
Şehit babası Selahattin Hançer, "Sonumuz barış olsun. Bayrama bekledim gelmedi. Bu yara buradan çıkmaz, bu unutulmaz ki , Giden evlatlarda benimdir, mehmetçik de benimdir. Sabaha kadar asker benim kapımda nöbet tuttu. Kimsenin bir daha evine ateş düşmesin, anneler ağlamasın, yazık günah." diyerek ağladı.
Şehit ailesini ziyaret eden Ardahan Valisi Ahmet Deniz, devletin güçlü olduğunu söyleyerek birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek dedi. Şehidin kardeşi Tayfur Hançer'in Vali Ahmet Deniz'e sarılarak ağlaması herkesi duygulandırdı.
BİZE ULAŞIN