Aşırı yağış tarları vurdu, yolları tahrip etti

Denizli'nin Beyağaç ve Çameli ilçelerinde kısa sürede etkili olan sağanak yağış sel ve su baskınlarına neden oldu. İlçe merkezlerinde yolları tahrip eden sel, tarım arazilerinde yer yer hasara neden oldu.

Denizli'nin Beyağaç ve Çameli ilçelerinde etkili olan aşırı yağış sel ve su baskınlarına neden oldu. İki ilçede yaklaşık 20 dakika etkili olan aşırı yağış tarlalara zarar verirken, Beyağaç-Kale karayolu bağlantısı sel dolayısı ile kapandı. Beyağaç'ta özellikle Kızılcaağaç ve Kapuz ve Merkez mahallerinde etkili olurken, yağışın etkili olduğu yerlerde, tütün tarlalarına zarar verdiği belirtildi.


Çameli'de de etkili olan sağanak yağış, yer yer tarım arazilerine zarar verdi, ilçe merkezinde sele ve su baskınlarına neden oldu.


Beyağaç'taki aşırı yağış hakkında sosyal medya hesabı üzerinde bir açıklama yapan Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, "Beyağaç'ımızda ani sağanak yağışlar ile oluşan sel baskınları sonucunda, cadde ve sokaklarımızda yer yer tahribatlar meydana getirmiştir. Ekili ve dikili alanlarda kısmen de olsa maddi zararlar oluşmuştur. İlçe Kaymakamımız Necdet Özdemir ile birlikte yapmış olduğumuz tespitler sonucunda, can kaybının olmaması bizleri sevindirmiştir. Çalışmalarımıza aralıksız olarak devam etmekteyiz" dedi.


Çameli'deki tarım arazilerinde meydana gelen hasarla ilgili araştırma yaptıklarını belirten Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer, zararın çok olmadığını, hasar tespit çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN