Babasının eşini öldürdü

Konya’nın Çumra ilçesinde bir kişi, babasının dini nikahlı olarak birlikte yaşadığı kadını av tüfeğiyle kafasından vurarak öldürdü.

Olay, dün saat 07.30 sıralarında Konya'nın Çumra ilçesi Yenidoğan Mahallesi Kanuni Sokak üzerinde bulunan tek katlı müstakil evde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, Adana'da lahmacun ustası olarak çalışan O.E.Ç. (26) Cumartesi günü otobüs ile dini nikah kıydığı kadınla birlikte yaşayan babasının yaşadığı Çumra ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesine gitti. Cumartesi gecesini bir caminin bahçesinde yatarak geçiren O.E.Ç. Pazar günü saat 07.30 sıralarında yanında av tüfeğiyle babasının evine gitti. Kapıda babasının yaşadığı kadın Birgül Taş ile karşılaşan O.E.Ç., av tüfeğiyle kadını kafasından vurduktan sonra olay yerinden kaçtı. Gürültü üzerine dışarıya çıkan baba M.Ç., (51), Birgül Taş'ı kanlar içerisinde görünce ambulansa haber verdi. Olay yerine sevk edilen sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolden Birgül Taş'ın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Olayın ardından araştırma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, ilçede bulunan otogara giderek kamera kayıtlarını inceledi. Yapılan incelemeler sonucunda O.E.Ç.'nin Isparta'ya bilet alarak ilçeden ayrıldığını tespit eden ekipler, O.E.Ç'yi yakalamak için Isparta'ya hareket etti. Isparta'da da yapılan araştırmada polis, cinayet zanlısı O.E.Ç.'yi Adana'ya gitmek isterken yakalayarak gözaltına alındı. Gece saatlerinde Konya'ya getirilen cinayet zanlısı, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.
"BABAM BANA BİR GÜN OLSUN SENİ SEVİYORUM DEMEDİ"
Polisteki sorgusunda suçunu itiraf eden O.E.Ç., 15 yıl önce babalarının kendilerini terk ettiğini ve Birgül Taş'ı da buna sebep olduğu için cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi. Babasıyla bir buçuk yıl önce irtibata geçen cinayet zanlısı O.E.Ç.'nin bir yıl önce de Çumra'ya gelerek babasının yanında kaldığı, 3 ay önce de babasının yanından ayrılarak Adana'daki öz annesinin yanına gittiği belirtildi. Adana'ya döndükten sonra babası M.Ç.'nin birlikte yaşadığı Birgül Taş ile mutlu olduğunu gören cinayet zanlısı O.E.Ç.'nin, babasının annesini terk etmesine sebep olduğunu düşündüğü için Birgül Taş'ı öldürdüğünü itiraf ettiği öne sürüldü.
Öte yandan cinayet zanlısı O.E.Ç.'nin ifadesinde, "Babam bana bir gün olsun seni seviyorum demedi" dediği ileri sürüldü. Polisteki sorgusu devam eden zanlının, ifadesinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN