Babasının öldüğü yolda hayatını kaybetti

Manisa’nın Salihli ilçesinde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden işçilerden Yıldız Öztürk’ün acılı ailesinin evine ateş düştü. Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonet ile TIR'ın çarpışması sonucu hayatını kaybeden 15 kişinin ocaklarına ateş düştü.

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaprak toplamak için giden 13'ü kadın 15 işçi geçirdikleri tarfik kazasında hayatını kaybetmesiyle Çökelek köyü yangın yerine döndü. Hayatını kaybedenlerden Yıldız Öztürk'ün (40) ailesi ise evlerinin avlusunda başsağlığı dileklerini kabul ederken, gözyaşı döktü.
Babasının öldüğü yerde öldü
Yıldız Öztürk'ün 94 yaşındaki babannesi ise torununun acısına zor dayandı. Torununun oğlu ile aynı kaderi yaşadığını, babası ile aynı yerde öldüğünü ifade ederek, "Babası da kazadan öldü. Babasına benziyordu hep babasına benzedi. Babasının kaza yaptığı yere yakın yerde olmuş" dedi.
''Gitme kzıım yetiversin artık dedim''
Yıldız'ın kayınvalidesi Saadet Öztürk ise gelinin sabah evden çıkarken çay içerek gittiğini söyleyerek"Allah'tan geldi ne yapalım. Çırpındık ama kolayı yok, yok kızım kolayı yok. 2 oğlu var biri 17 yaşında biri 10 yaşında. Kocası hasta kalp hastası. Çay sinisi hazırladım. Çay pişirmiş ben de sininin üstüne koydum çay içti. Sabahları yaprak toplamaya giderken çay içerdi. Giderken görmedim sabah, içmiş çayını gitmiş. Dün akşamüstü oturduk burada çay içtik yine hep beraber. Ben 'Ramazan mübarek gün gitme kızım yetiversin artık. Gitmeyin Allah aşkına' dedim. O da 'Anne dedi 2-3 gün daha gidelim bayram'da gitmeyeceğiz' dedi. Temelli kaldılar kızım temelli kaldılar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN