Balkondan kıyafet çalan çocuk hırsız kamerada

Konya’da yaşı küçük hırsızlık şüphelisi, bisikletiyle geldiği bir apartmanın önünde balkondan elbise ve ayakkabı çaldıktan sonra kayıplara karıştı.

Olay, dün öğle saatlerinde merkez Selçuklu ilçesi Hocacihan Saray Mahallesi, Edebalı Sokak üzerinde bulunan bir apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bulunan apartmanın bahçesine bisikletiyle gelen yaşı küçük hırsızlık şüphelisi, bir süre çevreyi kontrol ettikten sonra hırsızlık için uygun zamanı bekledi. Etrafta kimsenin olmadığından emin olan hırsızlık şüphelisi, daha sonra balkonda asılı bulunan elbiseyi alarak bisikletinin arka sepetine yerleştirdi. Daha sonra balkonda bulunan bir çift ayakkabıyı da alan şüpheli çocuk, bisikletiyle olay yerinden uzaklaştı.


Balkondaki eşyalarının olamadığını fark ederek güvenlik kamerasını inceleyen ev sahibi H.K., hırsızlık olayını anlayınca polise ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek hırsızlık şüphelisinin kimliğini tespit etmek için çalışma başlattı.
Öte yandan, bisikletli hırsızlık şüphelisi çocuğun etrafı kontrol ettiği ve elbise ile ayakkabıyı çaldığı anlar apartmanda bulunan güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

BİZE ULAŞIN