Banka soyguncusunu zabıta ve vatandaş yakaladı

İstanbul Üsküdar’da bir banka şubesini soyan zanlı, kaçtığı halk pazarında vatandaşlar ve zabıta ekipleri tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Olay, Üsküdar Dr. Fahri Atabay Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, bankaya gelen bir kişi belindeki kurusıkı silahla güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek tabancasını gasbetti. Çalışanları silahla tehdit eden zanlı, kasadaki yaklaşık 12 bin lirayı alarak kaçtı.
Zanlı daha sonra, bankanın karşı sokağındaki halk pazarına girdi. Soyguncuyu elindeki silah ve poşetle görüp, şüphelenen vatandaşlar ve zabıta ekipleri, üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi. Bir süre sonra yakaladıkları kişinin banka soyguncusu olduğunu öğrenen vatandaşlar, zanlıyı banka görevlilerine teslim etti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, zanlıyı gözaltına alarak Asayiş Büro Amirliği'ne götürdü.
Zanlının o bölgede yaşayan ve inşaatlar çalışan Osman isimli bir olduğu iddia edildi. Zanlının, bunalıma girip bu işi yaptığını söylediği öğrenildi.
Öte yandan soygun ihbarını alan polis ekipleri, olay yerine gelirken yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı bir kadına çarptı. Yaralanan yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı.
BİZE ULAŞIN