Batman'da otobüsler kontak kapattı

Batman’daki otobüs firmaları, saldırılar nedeniyle kontak kapatma eylemi yaptı. Bir firma yetkilisi Selim Karataş, yolcularının can ve mal güvenliği sağlanmadığı sürece sefere çıkmayacaklarını vurguladı.

Terör olayları nedeniyle bazı grupların hedefi haline gelen Batman'daki otobüs firmaları kontak kapattı. Firmalar adına açıklama yapan Selim Karataş, otobüslere yönelik saldırılar yapıldığını anımsatarak, bunun kimseye fayda sağlamayacağını dile getirdi. Saldırıları protesto etmek amacıyla kontak kapatma eylemi yaptıklarını anlatan Karataş, "Yolcularımız can ve mal güvenliği yok. Bu yüzden sefere çıkmayacağız. Şuanda otogardaki firmaların yüzde 80'i kontak kapatma çağrımıza uydu. Bugün Batman otogarından giriş ve çıkış yapılmayacak. Yolcularımız can ve mal güvenliği sağlanana kadar eylemimizi sürdüreceğiz" dedi.
Saldırıya uğrayan bir otobüsün şoförü Muammer Ekinci ise, hiçbir ilde şehir içlerine giremeyecek duruma geldiklerini belirterek, "Bu iş cam kırmakla çözülecek bir şey değil. Cam kırmakla çözülecekse bütün mesele, kendi camlarımızı kırmaya, araçlarımızı yakmaya razıyız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN