Bayramda kiralık araç kalmadı

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala araç kiralama şirketlerini arayanlar olumsuz cevap aldı. Firmalar, bayrama yaklaşık 20 gün kala tüm araçları kiraya verince, son haftayı bekleyenler boşta kaldı.

Ramazan Bayramı tatili için araç ihtiyacı olan vatandaşlar, kiralama şirketlerine yoğun ilgi gösterdi. Arife gününden itibaren araç kiralamak isteyen vatandaşlar, araçların yaklaşık 20 gün önceden kiralandığını öğrenince hayal kırıklığı yaşadı. Bu durumdan şirketler her ne kadar memnun olsa da müşteriler, kiralayacak araç bulamamaktan şikayetçi.
Özaltın Turizm ve Araç Kiralama Şirketi Sahibi Atilla Özaltın, kiralık araçların tamamının arife gününde teslim edilmek üzere rezervasyon yapıldığını belirterek, "Hiç kiralık aracımız yok. Genel de bayramlarda aracımız kalmaz. Sadece bizim değil, bütün oto kiralamalarda araç kalmadığını düşünüyorum. Kurumsal firma olduğumuz için uluslararası çalışıyoruz. Bir çok yerde reklamımız var. Bu nedenle Avrupa ve diğer şehirlerden de rezervasyon alıyoruz. Müşteri portföyümüz fazla. Bayram için bizi arayan günde en az 50-60 kişiye kiralık aracımızın kalmadığını söylemek zorunda kalıyoruz" diye konuştu.
Yaz nedeniyle araç kiralama sayısının daha fazla olduğunu kaydeden Özaltın, "Yazın cuma, cumartesi ve pazar zaten kiralık araç bulmak zordur. Bayram da olması nedeniyle bulmak imkansızlaşıyor" dedi.
Atilla Özaltın, bayramlarda araç kiralamak isteyenlerin en az 3 hafta önce rezervasyon yaptırmalarını önerdi.
BİZE ULAŞIN