Bıçaklı saldırgan polis kurşunuyla canından oldu

Söke'de Yenikent Mahallesi'nde teslim ol çağrısına bıçakla karşılık veren şahıs, polis kurşunuyla canından oldu.

Söke'nin Yenikent Mahallesi Güzelyalı Evleri No 123 adresinde ikamet eden ve son bir yıldır bunalıma girerek evden dışarı çıkmadığı belirtilen 46 yaşındaki Mahmut Tekin; polise teslim olmamak için bir kez daha direndi. Çeşitli nedenlerden dolayı çevredeki vatandaşların da şikayetçi oldukları Mahmut Tekin'in evine daha önce de defalarca giden polis, eli boş dönmüştü. Polisin önceki gelişlerinde kapıyı açmayan, bağıran, polisi kovalayan Mahmut Tekin için Söke polisi bu kez adrese elinde savcılığın yakalama kararı ve takviye polis ekipleriyle geldi.

AĞABEYİNİ VE POLİSİ KOVALAYIP HER İKİSİNİ DE YARALADI
Polis memuru Ali Çınar kapıyı çaldı. Yanında Mahmut Tekin'in dün gece evine almadığı ve evin kapısında sabahlamak zorunda bıraktığı öğrenilen ağabeyi Hüseyin Tekin de vardı. Mahmut Tekin kapıyı dakikalar sonra elindeki bıçakla açtı ve kapıyı açar açmaz polis memuru Ali Çınar'a saldırdı. Polis memuru Ali Çınar ve ağabey Hüseyin Tekin kendilerini sokağa zor atarken; polis Ali Çınar uyarı amaçlı havaya ateş açtı. Sokağın başına kadar polis Ali Çınar'ı kovalayan Mahmut Tekin bu arada polis memuru Ali Çınar ve ağabeyi Hüseyin Tekin'i de yaraladı.

NE YAPTILARSA OLMADI, SONUNDA SİLAHA SARILDI
Saldırgan şahsa zarar vermeden yakalamak için uzun süre çaba sarf ettiği belirtilen polis memuru Ali Çınar'ın zor durumda kalınca saldırgan şahısı kurşunu ile etkisiz hale getirdiği ifade edildi. Mahmut Tekin olay yerinde hayatını kaybederken; ağabey Hüseyin Tekin ve polis memuru Ali Çınar olay yerine gelen 112 acil servis ambulansı ile Söke Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

TARAFSIZLIK İLKESİ GEREĞİ OLAYI JANDARMA SORUŞTURUYOR
Söke Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili olarak tarafsızlık ilkesi gereği olay yerini incelemek üzere İlçe Jandarma Komutanlığı'nın olay yeri inceleme ekibi çağrıldı. Polis memurları ve çevredeki görgü tanıklarının ifadelerinin alındığı olayla ilgili olarak soruşturma sürdürülüyor.
BİZE ULAŞIN