Bodrum'u sel vurdu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış akşam saatlerinde sele dönüştü.

İlçenin bir çok mahallesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle araçlar sürüklendi, ev ve işyerlerini su bastı, bir çok mahallede elektrikler kesildi. Yaşanan sel felaketi nedeniyle Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gödekmerdan yaşanan felaket ile ilgili şunları söyledi;
" Normalda Eylül ayında Bodrum'a düşün yağış miktarının 16 katı katı bir yağış aldık. Dolayısyla tabi çok anormal bir durum. Öyle olunca da yollarda taribat var, elektrik şebekelerimizde tahribat var, vatandaşlarımızın evlerine su girmiş durumda. Belediye ekiplerimiz, Aydem müdürlüğümüz, jandarma komutanlığımız, emniyet müdürlüğümüz, AKUT ekiplerimiz şu anda sahadalar ve vatandaşlarımızın yardımına koşuyorlar. Bizde burada kriz merkezi olarak toplanmış bulunuyoruz ve şu anda müdahalelerimiz devam ediyor alanda"
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan yaşanan sel felaketinde herhangi bir can kaybı olmadığını da söylerken, vatandaşların büyük bir zarara uğradığını da sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN