Boşanmak isteyen eşinin karşısında intihar etti

Zonguldak’ta 2 yıl önce Ayşegül Diri ile dünya evine giren Muammer Sinan Diri isimli genç, boşanma aşamasında olduğu eşini son kez görüşmek için yanına çağırdı. Eşine veda sözcükleri yazılı bir mektup veren genç, eşinin boşanma talebine rağmen boşanmak istemediğini söyledi. Son görüşmesinden sonra ise yanında getirdiği silahla kafasına sıktı.

Edinilen bilgiye göre İstanbul'dan Zonguldak'a gelen 26 yaşındaki Muammer Sinan Diri, boşanmak aşamasına geldiği 28 yaşındaki eşi Ayşegül Diri'yi Liman Caddesi'ne çağırarak görüşmek istedi. İddialara göre Ayşegül Diri'nin boşanma talebine karşı boşanmak istemediğini söyleyen genç, veda sözcükleri yazılı mektubu eşine verdi. Görüşmenin sonunda ise yanında getirdiği silahla başına bir el ateş ederek kendini vurdu. Eşini kanlar içerisinde gören Ayşegül Diri olay yerinde sinir krizleri geçirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Muammer Sinan Diri'ye ilk müdahaleyi yaptı. Ambulansa alınan genç Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Polis otosuna bindirilen Ayşegül Diri ise baygınlık geçirdi. Muammer Sinan Diri'nin hayati tehlikesi sürerken Ayşegül Diri ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Çiftin 4 Eylül 2013 tarihinde dünya evine girdiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN